2018-04-05 | Nowości dla TSL

Premiera: mobilna drukarka SATO generacji IoT

Firma SATO wprowadzenie na rynek ich nowej, wykorzystującej potęgę IoT, mobilnej serii drukarek PW2NX która zaprojektowana jest do produkcji znaczników zniżek, etykietek cenowych oraz etykiet dostaw do intensywnego użytku w środowiskach operacyjnych pierwszej linii produkcyjnej.
Premiera: mobilna drukarka SATO generacji IoT (Żródło: SATO)

Z przewidywanym wzrostem rynku światowego o 2.29 trylionów dolarów, sektor e-commerce zanotował nadzwyczajny wzrost o 23.2% w 2017 roku, tym samym czterokrotnie przewyższając wzrost tradycyjnego handlu. Ten dwucyfrowy wzrost jest przewidywany aż do 2021 roku. Rozpowszechnione stosowanie e-commerce wymaga od dostawców detalicznych i logistycznych zaadoptowania zaawansowanej technologii, umożliwiającej pracownikom obsługę ładunku.

Nowa, 2-calowa mobilna drukarka zapewnia niezawodną łączność dzięki obsłudze wyjątkowej technologii drukowania AEP (drukowania z poziomu aplikacji), umożliwiającej obsługę inteligentnych i połączonych ze sobą aplikacji, które zapewniają wszechstronny dostęp i możliwości rozszerzeń funkcjonalności. Drukarka ta została również zaprojektowana by wspierać opartą na chmurze IoT usługi utrzymania sprzętu i konserwacji SOS (Sato Online Services) w celu zidentyfikowania problemów, zanim staną się one krytyczne, aby zapobiegać przestojom w pracy.

Dzięki funkcjom AEP, obsłudze NFC i systemowi iOS drukarka zapewnia możliwości rozbudowy co oznacza elastyczność pracy dla użytkowania, co ma kluczowe znaczenie dla szerokiego zakresu zastosowań zarówno wewnątrz jaki na zewnątrz w punktach szybkiej obsługi QSR, zakładach produkcji żywności, centrach dystrybucyjnych oraz w drodze dostaw.

Dzięki obudowie z poliwęglanu, modele drukarek serii PW2NX cechują się wysoką odpornością na wstrząsy i ich absorbcją po upuszczeniu. Wysokiej jakości elastomer na krawędziach pochłania uderzenia i zapewnia wytrzymałość drukarki na zewnątrz. Posiada również intuicyjną konstrukcję i ikony dla prostej obsługi.

Ponadto, drukarka ta obsługuje etykiety bez podkładu, typu linerless, aby użytkownicy mogli zredukować swój negatywny wpływ na środowisko poprzez mniejsze zużycie papieru i eliminację odpadów.

-Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem na rynek najlepszej mobilnej drukarki IoT- powiedział Nriyasu Yamada, SATO Chief Product Planning Officer. -Z uwagi na rosnące potrzeby branży e-commerce, niezbędny jest inteligentny sprzęt zaprojektowany na potrzeby IoT. Uważnie wysłuchaliśmy problemów powstających na rynku, aby opracować rozszerzalny, ewoluujący produkt, który umożliwia lepszą łączność w celu zwiększenia zwrotu z inwestycji dla klientów.


Zobacz także

Toshiba zastosowała rozszerzoną rzeczywistość
Nowe narzędzia telematyczne do zarządzania transportem
Laser do monitorowanie przestrzeni w automatyce i intralogistyce
BMW Group wybrało IVECO Stralis NP do testów technologii LNG
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Poznaj kryteria wyboru drukarek dla środowisk przemysłowych
SATO: Wyzwalanie mocy internetu rzeczy na targach CeBIT 2017.
SATO otwiera nowy zakład produkcji etykiet w Polsce.
SATO stworzył program zapewniający dostawę materiałów eksploatacyjnych w 3 dni.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA