2018-03-01 | Nowości dla TSL

Premiera: LASER SENTINEL (SLS-B5)

Datalogic pierwszy model LASER SENTINEL – nowego innowacyjnego rozwiązania do bezpiecznego skanowania przestrzeni. Po urządzeniu SLS-B5 wkrótce pojawią się modele o coraz większej liczbie funkcji, które będą obejmowały wiele różnych zastosowań w automatyce przemysłowej i intralogistyce.
Premiera: LASER SENTINEL (SLS-B5) (Żródło: Datalogic)

SLS stanowi kompletne, konfigurowalne rozwiązanie, oparte na bezpiecznym monitorowaniu obszaru dwuwymiarowego, obejmuje wszystkie funkcje potrzebne do kontroli statycznej (stanowiska zrobotyzowane, ochrona maszyn, zabezpieczenie przed otwarciem maszyn itp.), a także dynamiczej (pojazdy autonomiczne, automatycznie sterowane wózki transportowe i wózki widłowe).
SLS-B5 zamyka kompletne portfolio czujników Datalogic, oferując w kompaktowej obudowie świetną jakość detekcji i wyjątkową niezawodność, nawet w najtrudniejszych warunkach przemysłowych – w obecności pyłu, zanieczyszczeń i zakłóceń świetlnych – dzięki innowacyjnym funkcjom optycznym i filtrowania sygnału.
Nowoczesne i wydajne metody produkcji oraz procesy logistyczne wymagają nowych technologii, przy planowaniu należy natomiast uwzględnić aspekty bezpieczeństwa i inżynierii zabezpieczeń, aby zagwarantować precyzyjne działanie bez zagrożeń czy nieuzasadnionego przestoju w pracy.
LASER SENTINEL to coś więcej niż tylko podstawowe bezpieczeństwo polegające na dostarczeniu sygnału zatrzymania w momencie wykrycia człowieka lub przeszkody w wyznaczonym obszarze. SLS umożliwia skonfigurowanie do kilkunastu różnych sygnałów, aktywowanych w zależności od położenia, prędkości i ruchu pojazdu. Oprócz funkcji bezpieczeństwa LASER SENTINEL będzie służyć do pomiaru odległości obiektów znajdujących się wokół niego, a dane przesyłane przez port Ethernet będą używane przez system kontroli pojazdu do bezpośredniej nawigacji lub przez maszynę do sprawdzenia prawidłowości procesu produkcji.


Intuicyjny graficzny interfejs użytkownika pozwala na łatwe konfigurowanie całego systemu, a pamięć zapasowa sprawia, że obsługa jest szybka, bez konieczności pobierania programu.
Jak każdy inny wyrób bezpieczeństwa zaprojektowany i wyprodukowany przez Datalogic, LASER SENTINEL został certyfikowany zgodnie z najnowszą europejską normą bezpieczeństwa zharmonizowaną z dyrektywą maszynową, pod nadzorem oraz kontrolą niezależnej i renomowanej jednostki certyfikującej TÜV SÜD, światowego lidera w badaniu wyrobów i certyfikacji, potwierdzony najważniejszymi znakami jakości i bezpieczeństwa.
Urządzenie posiada również certyfikat UL, co oznacza, że UL – amerykańska instytucja zajmująca się doradztwem i certyfikacją bezpieczeństwa z siedzibą w stanie Illinois – przebadała wyrób stwierdzając, że spełnia on jej wymagania. UL jest jedną z organizacji dopuszczonych do przeprowadzania badań bezpieczeństwa przez amerykańską agencję federalną Occupational Safety and Health Administration (OSHA)i została akredytowana przez Standards Council of Canada (SCC) w charakterze uznanej w kraju organizacji ds. rozwoju norm (Standards Development Organization – SDO) do opracowania kanadyjskich norm krajowych (National Standards of Canada – NSC) i kanadyjskich zastosowań krajowych (National Adoptions of Canada – NAC).

Najważniejsze cechy kompletnej rodziny LASER SENTINEL:
• wszystkie niezbędne funkcje przy zachowaniu kompaktowych wymiarów,
• łatwe programowanie systemu za pomocą intuicyjnego graficznego interfejsu użytkownika,
• możliwość jednoczesnej pracy do 4 skanerów bez potrzeby zewnętrznego kontrolera,
• monitorowanie prędkości i 70 obszarów przełączania w aplikacjach dynamicznych
• monitorowanie ponad 72 metrów kwadratowych dzięki promieniowi wynoszącemu 5,5 m o kącie powyżej 275°,
• dostępność dynamicznego MUTOWANIA oraz możliwość wyboru opcji wykrywania w zastosowaniach pionowych,
• dane pomiarowe dostępne w sieci Ethernet w celu ułatwienia nawigacji pojazdów sterowanych automatycznie (Automatic Guided Vehicle – AGV).


Zobacz także

BMW Group wybrało IVECO Stralis NP do testów technologii LNG
Blockchain wyeliminuje koszty administrowania dokumentami ładunków
TDapp TRUCK aplikacja dla kierowców pozwalająca wezwać pomoc
Szerokoformatowe drukarki etykiet do zastosowań w logistyce produktów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Datalogic udostępnia bezpłatnie demo komputera Falcon X4™
Terminale Scorpio x3 i Magellan 2200vs wraz z systemem Feniks WMS podniosły efektywność procesów biznesowych Partner tele.com.
Zapraszamy do udziału w Konferencji Data Solutions organizowanej 31 marca.
ifm electronic laureatem prestiżowego plebiscytu „Gazele Biznesu”.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA