2018-02-21 | Nowości dla TSL

Premiera: Brother QL-1100

Firma Brother wprowadza na polski rynek nową serię szerokoformatowych, termicznych drukarek etykiet QL-1100. Są one przeznaczone dla firm wymagających niezawodnego urządzenia do różnorodnego znakowania produktów, takich jak oznaczenia graficzne, tekstowe czy tradycyjne kody kreskowe. Dwa modele Brother QL-1100 oraz QL-1100 NBW są dostępne w ofercie producenta już od połowy lutego br.
Premiera: Brother QL-1100 (Żródło: Brother)

Brother QL-1100 to nowa seria szerokoformatowych, termicznych drukarek do szybkiego i łatwego tworzenia etykiet. Są to urządzenia wszechstronne ze względu na możliwość generowania wydruku o szerokości od 12 do 101,6 minimetrów, w maksymalnej rozdzielczości do 300 x 300 dpi. Nowe modele serii QL-1100 mają kompaktowe rozmiary wynoszące zaledwie 170 x 222 x 151 mm. Szeroki wydruk pozwala tworzyć etykiety, niezależnie od branży w jakiej działa dana firma czy organizacja. Brother serii QL-1100 umożliwia znakowanie produktów za pomocą tekstu, zawierającego przykładowo datowanie czy skład. Można też drukować oznaczenia związane ze specyfikacją produktu lub obrazkowe znakowanie na przykład ostrzeżenia czy inne ikony ułatwiające identyfikację zawartości. Brother QL-1100 z łatwością wydrukuje też ramki czy tradycyjne sklepowe kody kreskowe. Maksymalna prędkość druku wynosi do 110 mm na sekundę.


Urządzenie w łatwy sposób można podłączyć za pośrednictwem USB typu B, Wi-Fi czy Bluetooth. Można również wykorzystać aplikacje, takie jak AirPrint czy iPrint&Label, współpracujące z urządzeniami mobilnymi. Seria Brother QL-1100 została wyposażona we wbudowaną gilotynę, która za pomocą przycisku umieszczonego na obudowie pozwala na szybkie przycinanie wydrukowanych oznaczeń. Projektując modele serii QL-1100 zoptymalizowano również kąt wychodzenia druku do 23 stopni, co zmniejsza ryzyko zacięcia się etykiet w urządzeniu.
Drukarki serii QL-1100 są kompatybilne z oprogramowaniem P-touch Editor, które pozwala na kompleksowe projektowanie etykiet za pomocą komputerów PC i Mac. Umożliwia to użytkownikowi swobodne projektowanie oraz edytowanie etykiet. Co ważne P-touch Editor jest łatwe w obsłudze i nie wymaga wcześniejszej instalacji oprogramowania ani sterowników.


Zobacz także

Zebra Technologies Corporation wprowadziła smartfon do zastosowań profesjonalnych
7 krajów z kartą euroShell i jednym urządzeniem
Tablet z certyfikatem ATEX do użycia w strefie zagrożenia
Dane z Alcolocka w aucie na wyświetlaczu MVP Continental
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Profesjonalny program do tworzenia i drukowania etykiet
ZX420i oraz ZX1600i: nowe modele przemysłowych drukarek Godex w Koncept-L
ZX420i oraz ZX1600i: nowe modele przemysłowych drukarek Godex w Koncept-L
Jaki rodzaj oznaczeń wybrać: kreskowe czy DPM?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA