2018-02-14 | Nowości dla TSL

Panasonic Toughpad FZ-G1: wzmocniony tablet

Firma Panasonic zaprezentowała nową wersję tabletu FZ-G1 o parametrach spełniających wymogi unijnej dyrektywy ATEX. Model został certyfikowany do użytku w strefie drugiej zagrożonej wybuchem, z myślą o zastosowaniu w takich sektorach, jak przemysł chemiczny, naftowy i gazowy.
Panasonic Toughpad FZ-G1: wzmocniony tablet (Żródło: Panasonic)

Toughpad FZ-G1 to 10,1-calowy model klasy fully-rugged z systemem operacyjnym Windows. Urządzenie wyróżnia bateria o wytrzymałości do 14 godzin i jeszcze wyższa moc obliczeniowa niż w poprzednich modelach. Toughpad w nowej wersji, dzięki certyfikacji ATEX, może być wykorzystywany w drugiej strefie zagrożeń, czyli w miejscach, gdzie istnieje niebezpieczeństwo wybuchu związane z obecnością takich substancji, jak aldehyd octowy, benzyna czy etylen
Wzmocniony Toughpad FZ-G1 ATEX jest przeznaczony między innymi dla sektora chemicznego, naftowego i gazowego. Może współpracować z systemami informacji geograficznej, zapewnia możliwość projektowania instalacji, zarządzania pracą kadry oraz aktywami firmy. Pracownicy mobilni wyposażeni w tablet mają stałą łączność z systemami biurowymi oraz swoimi współpracownikami, mają dostęp do dokumentów i rysunków w wersji cyfrowej, mogą zamawiać części zamienne online i szybciej realizować zadania.
Ekran urządzenia Toughpad FZ-G1 został przystosowany do pracy w każdych warunkach, również na zewnątrz. Bez problemu może być obsługiwany w deszczu oraz w rękawicach roboczych. Jest też w pełni czytelny nawet przy bardzo jasnym świetle słonecznym.
Urządzenie jest wyposażone w system operacyjny Windows 10 Pro i wydajny procesor 6 generacji Intel Core i5-6300u vPro. Tablet może pracować w terenie tak długo, jak jest to konieczne dzięki baterii o wytrzymałości do 14 godzin oraz możliwości jej wymiany w trybie Hot Swap, czyli bez potrzeby wyłączania urządzenia. Dodatkowo szeroki zestaw akcesoriów i urządzeń peryferyjnych sprawia, że narzędzie można wszędzie ze sobą zabrać, również zainstalować w pojeździe, w specjalnej stacji dokującej.


Jak wszystkie w pełni wzmocnione urządzenia Panasonic, tablet został zaprojektowany do pracy w najbardziej wymagającym otoczeniu. Konstrukcja urządzenia spełnia normy MIL-STD 810G oraz IP65. Model Toughpad FZ-G1 daje przy tym szerokie możliwości konfiguracyjne. W zależności od wymagań użytkownika, może zostać wyposażony w czytnik kodów kreskowych 2D, GPS, kartę micro SD, port USB 2.0, port LAN czy czytnik smart card. By zagwarantować zgodność ze standardami ATEX, producent wyposażył urządzenie w specjalnie przystosowaną baterię oraz skórzane etui.
-Panasonic projektuje i tworzy urządzenia spełniające wymogi dyrektywy ATEX od ponad 14 lat, czyli od kiedy standard ten został wdrożony - mówi Jan Kaempfer, General Manager of European Marketing w Panasonic Computer Product Solutions. -Najnowsza wersja tabletu FZ-G1 jest naszym najbardziej wszechstronnym urządzeniem z certyfikatem ATEX. Zapewnia pracownikom terenowym z najbardziej wymagających sektorów pełne bezpieczeństwo, nie ustępując przy tym pod względem parametrów technicznych tradycyjnym modelom z linii Toughpad - dodaje Jan Kaempfer.
Tablet Toughpad FZ-G1 ATEX jest dostępny na rynku u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od lutego 2018 r. w sugerowanej cenie 13 900,00 zł netto.


Zobacz także

Dane z Alcolocka w aucie na wyświetlaczu MVP Continental
Losy produktu w łańcuchu dostaw można śledzić na platformie IT
Miasto i dostawy w jego obrębie to wyzwanie logistyczne dla operatorów
Niezawodny sprzęt w trudnym środowisku magazynowym
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Szkolenie dla osób zajmujących się zakupami usług IT
Elmark oferuje wzmocnione i lekkie tablety przemysłowe
Dlaczego w cyberbezpieczeństwie brakuje pracowników?
Wszystko co nas otacza, będzie miało wirtualną kopię
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA