2017-09-21 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Francuskie convenience od ID Logistics

Carrefour i ID Logistics rozszerzają zakres współpracy we Francji i uruchamiają kolejną platformę logistyczną. W Brie-Comte-Robert właśnie otwarty został nowoczesny magazyn z temperaturą kontrolowaną o powierzchni 20 tys. m². ID Logistics będzie odpowiadać za codziennie zaopatrzenie 461 sklepów convenience* w regionie Paryża, obsługujących klientów w ramach trzech sieci: Carrefour Contact, Carrefour City i Carrefour Express.
Francuskie convenience od ID Logistics (Żródło: ID Logistics)
Platforma logistyczna Carrefour w Brie-Comte-Robert, gdzie pracuje ok. 200 osób, działa przez całą dobę, sześć dni w tygodniu. Składowane są tu m.in. owoce, warzywa, drób i chemia gospodarcza, a do sklepów rocznie wysyłanych będzie ok. 17 mln sztuk paczek i 95 tys. palet.
 
Nowy magazyn jest częścią uproszczonego i zmodernizowanego łańcucha dostaw sieci Carrefour, który zapewnia zaopatrzenie sklepów convenience w regionie paryskim, pozwala też na zmniejszenie kosztów transportu i ograniczenie jego wpływu na środowisko. Budynek magazynu, certyfikowany przez firmę BREEAM, spełnia wszystkie wymagania zrównoważonego budownictwa i ochrony środowiska. Część biurowa została wyposażona w oświetlenie LED. W chłodni wykorzystano najnowocześniejsze technologie, a odpowiednia izolacja pozwoli na zmniejszenie strat energii.
 
 
Eric Hémar, CEO i prezes Grupy ID Logistics, komentuje: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z uruchomienia nowej platformy dla wieloletniego klienta. Dzięki eksperckiej wiedzy naszych pracowników, połączonej z elastycznością i innowacyjnością, zarówno we Francji jak i za granicą jesteśmy w stanie proponować firmie Carrefour dedykowane rozwiązania, które będą wspierać procesy przekształcania łańcucha dostaw”.

„Nowoczesny magazyn Brie-Comte-Robert w pełni odpowiada naszym potrzebom operacyjnym i będzie miał istotne znaczenie dla rozwoju sieci sprzedaży detalicznej w regionie paryskim" mówi Florence Batchourine, Head of Carrefour Supply Chain.
 
ID Logistics dla sieci Carrefour w Polsce

W Polsce ID Logistics współpracuje z siecią Carrefour od ponad 9 lat. Obecnie operator zarządza trzema centrami dystrybucji w Będzinie, Piotrkowie Trybunalskim i Bydgoszczy, o łącznej powierzchni blisko 100 tys. m². Sprawną obsługę zamówień zapewnia zespół ponad 970 pracowników. Z magazynów zaopatrywane są hipermarkety, supermarkety, sklepy franczyzowe oraz convenience sieci Carrefour w centralnej, południowej, północnej i północno-zachodniej Polsce. W piotrkowskim centrum dystrybucji ID Logistics obsługuje artykuły spożywcze wymagające przechowywania i transportu w temperaturze kontrolowanej. Strefy chłodnicze do obsługi towarów typu fresh zostały wyodrębnione także w bydgoskim magazynie.
 
*sklepy convenience – małe i średnie sieci sklepów detalicznych, sklepy osiedlowe.
 
źródło: ID Logistics
 
 

Zobacz także

Amica otworzyła magazyn wysokiego składowania
Dachser buduje i modernizuje europejskie magazyny
NNR Global Logistics stawia na SEGRO w Nadarzynie
Magazyn w Błoniu międzynarodowym hubem dla L'Oreal
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Grupa ID Logistics podsumowuje 2. kwartał 2018
Terminale mobilne Zebra w magazynach ID Logistics
PepsicCo zleciło kompleksowe zarządzanie procesami magazynowymi ID Logistics
Francuzi na razie nie będą pobierać opłat za SIPSI
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA