2017-08-30 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Najbardziej ekologiczny magazyn w Polsce

Firma NNR Global Logistics niemal dwukrotnie zwiększyła swoją obecność w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn. Ponad 4 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej spółka wynajęła w budynku C, niedawno certyfikowanym BREEAM na poziomie VERY GOOD z najlepszym spośród magazynów w Polsce wynikiem. Tym samym obiekt został w pełni wynajęty.
Najbardziej ekologiczny magazyn w Polsce (Żródło: SEGRO)
Rozbudowa potencjału logistycznego NNR Global Logistics ma związek z dynamicznym wzrostem skali biznesu, a wybór tego konkretnego obiektu podyktowany był między innymi właśnie jego doskonałymi parametrami ekologicznymi.
 
Założona w Japonii spółka NNR Global Logistics swoje doświadczenie opiera na prawie 100-letniej tradycji i obecnie wchodzi w skład Grupy Nishitetsu, zatrudniającej ogółem blisko 18 000 pracowników w 130 oddziałach na całym świecie. Firma świadczy kompleksowe usługi logistyczne dla szerokiej grupy klientów reprezentujących m.in. sektor budowalny, nieruchomości, a także turystyczny. Efektywność obsługiwanego przez nią łańcucha dostaw zapewnia szeroka sieć obiektów magazynowych, z który jeden znajduje się właśnie na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn. Zwiększenie dotychczas wynajmowanej na terenie parku powierzchni do ponad 4 000 m2 to efekt systematycznego wzrostu zapotrzebowania na usługi logistyczne, a także rezultat organicznego wzrostu spółki. Decyzja o przeniesieniu działalności prowadzonej przez NNR Global Logistics do budynku C jest zgodna ze strategią spółki w zakresie redukcji negatywnych skutków oddziaływania na środowisko naturalne.
 
 
„Odpowiedzialność za środowisko naturalne jest jednym z kluczowych założeń NNR Global Logistics. Regularnie monitorujemy wpływ naszej działalności na otoczenie i równolegle wdrażamy nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na większą efektywność ekologiczną. Wśród nich jest m.in. dedykowany system zarządzania w standardzie ISO 14001. Narzędzie to w jasny sposób określa cele i obszary wymagające dalszego udoskonalania, a zbierane dzięki niemu dane stanowią cenną informację zarówno dla nas, jak i akcjonariuszy NNR Global Logistics” – mówi Adam Kolarzyk, Dyrektor Generalny NNR Global Logistics Oddział w Polsce. – „Jesteśmy przekonani, że decyzja o przeniesieniu działalności prowadzonej przez NNR Global Logistics na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn do budynku C oraz o zwiększeniu powierzchni operacyjnej, nie tylko pozytywnie wpłynie na nasz potencjał w regionie, ale także stanie się kolejnym etapem realizacji ekologicznych założeń przyjętych w ramach polityki zrównoważonego rozwoju całej Grupy. Przy podejmowaniu decyzji nie bez znaczenia była również  kilkuletnia, pozytywna współpraca z SEGRO” – ocenia Adam Kolarzyk.
 
„Jesteśmy dumni z faktu, iż po kilku latach współpracy doskonała lokalizacja w Nadarzynie pozwoliła firmie NNR Global Logistics na tyle rozwinąć skrzydła, aby niemal podwoiła ona zajmowaną powierzchnię, a także z możliwości zaoferowania klientowi najbardziej ekologicznej powierzchni magazynowej w Polsce. Podobnie jak we wszystkich naszych lokalizacjach, również tutaj oferujemy duże możliwości adaptacji powierzchni, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających branż i odpowiadając na potrzeby związane z ekspansją biznesu” – podkreśla Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.
 
SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn, to centrum logistyczne o powierzchni ponad 90 000 m2, znajdujące się zaledwie pięć kilometrów od administracyjnych granic stolicy. Jednym z jego głównych atutów jest bliskość dróg krajowych: numer 8 prowadzącej do Wrocławia oraz numer 7 łączącej Warszawę z Krakowem, a także niewielka odległość od autostrady A2. Docelowy potencjał parku to ponad 150 000 m2. Powstać w nim może jeszcze kilka nowych budynków, a każdy z nich będzie poddawany rygorystycznej ocenie BREEAM.
 
źródło: SEGRO
 

Zobacz także

Magazyn w Błoniu międzynarodowym hubem dla L'Oreal
Stan rynku powierzchni przemysłowych i magazynowych
E-commerce w rozmiarze XL dla Arvato w Strykowie
Firma Savills podsumowuje pierwszą połowę roku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rośnie portfel nieruchomości logistycznych SEGRO
SEGRO podwójnie nagrodzone w konkursie Eurobuild
Ponad 82 000 m2 dla Corning w strykowskim parku
SEGRO ponownie z prestiżową nagrodą CIJ Award
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA