2019-03-08 | Z ładunkiem w drodze

W dwa dni z Polski do Hiszpanii

Mainfreight Poland, będący częścią nowozelandzkiej grupy logistycznej, obsługuje sieć linii drobnicowych na trasie z Polski do Hiszpanii. 2 razy w tygodniu z cross-docku na Górnym Śląsku wyrusza bezpośrednio do Barcelony co najmniej 1 auto z przesyłkami drobnicowymi. Dzięki zastosowaniu podwójnej obsady kierowców czas transportu pomiędzy terminalami skrócono do 48h. Analogiczne rozwiązanie funkcjonuje w przywozie przesyłek drobnicowych z Hiszpanii do Polski.

Mainfreight Banner PL Spanje newversion

„Nasz hiszpański partner jest zrzeszony w Grupie Iberteam posiadającej 52 odziały w całej Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich. Dzięki rozbudowanej siatce połączeń krajowych w Hiszpanii maksymalny czas dystrybucji w Hiszpanii wynosi 48h. Oznacza to, że czas transportu od momentu odbioru przesyłki w Polsce do jej dostawy w Hiszpanii wynosi max. 96h” – mówi Rafał Maciaszek, branch manager oddziału Mainfreight Poland w Katowicach.

Dzięki atrakcyjnemu czasowi dostaw z serwisu korzystają głównie dostawcy z branży automotive, producenci mebli oraz innych branż, które wymagają dostaw “just in time” i szybkiej reakcji na zmieniające się potrzeby. Proponowane rozwiązanie drobnicowe jest również atrakcyjne dla klientów działających w szeroko pojętej branży chemicznej ponieważ zarówno samochody dystrybucyjne i liniowe mają świadectwa dopuszczające przewóz towarów niebezpiecznych (ADR).

https://www.mainfreight.com/pl/pl/pl-home.aspx

 


Zobacz także

Szykują się duże inwestycje infrastrukturalne na kolei
Scania i Nobina uruchomią autonomiczny autobus
Raport za 2018 dot. logistyki w sklepach internetowych
Polskie lotniska wymagaja rozbudowy infrastruktury naziemnej
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DB Schenker uruchamia centrum logistyczne w Madrycie
Dachser Poznań dostarcza coraz więcej do Hiszpanii
Grupa Mainfreight rozwija autorski system Mainchain
Dwucyfrowy wzrost zysku rok do roku
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA