2019-05-16 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Coraz mniej miejsca w Jankach

Archidoc, spółka specjalizująca się w digitalizacji i kompleksowej obsłudze dokumentów, wynajęła 10 tys. mkw. w nowo wybudowanym centrum logistycznym Hillwood Janki Sokołów pod Warszawą. Do wynajęcia pozostało już tylko 7,7 tys. mkw.

Budowa nowego centrum logistycznego Hillwood została ukończona w maju. Obecnie w budynku prowadzony jest fit-out dla nowych najemców. Nieruchomość, o całkowitej powierzchni 33 tys. mkw., położona jest bezpośrednio przy węźle trasy S8, na odcinku Salomea-Wolica, który łączy trasę katowicką (S8) i krakowską (DK7/S7), z południową obwodnicą Warszawy (S2) i dalej z autostradą A2, zapewniając doskonały dostęp do krajowej sieci dróg oraz bliskość stołecznego rynku konsumenckiego.

„Dzięki nowej inwestycji Hillwood wzmacnia swoją obecność w aglomeracji warszawskiej, która wciąż ma duży potencjał rozwoju.To już nasza kolejna inwestycja na tym jednym z najważniejszych rynków magazynowych w Polsce. Obecni jesteśmy już m.in. w Pruszkowie, Błoniu, Markach oraz okolicach Góry Kalwarii, a w przyszłości planujemy również inwestycję na Targówku, w granicach Warszawy” – mówi Hubert Michalak, Prezes Hillwood Polska Sp. z o. o. „Przykład ArchiDoc pokazuje, że nieruchomości Hillwood mogą być doskonałym wyborem dla firm z różnych branż. W naszych magazynach doskonale odnajdą się firmy logistyczne, produkcyjne czy handlowe. Zaletami są wysoka jakość budynków, dobra lokalizacja oraz bliskość aglomeracji” – dodaje Hubert Michalak.

Archidoc to jedna z największych polskich firm oferujących usługi biznesowe z obszaru zarządzania dokumentami i obsługi back-office. Firma zajmuje się m.in. przetwarzaniem dokumentów papierowych na formę elektroniczną, wprowadzaniem w firmach elektronicznego obiegu dokumentów, obsługą kadr i płac, czy archiwizacją dokumentów papierowych.

„Specyfika naszej działalności oraz wyjątkowa wrażliwość przechowywanych zasobów wymagają od nas bardzo dużej uwagi przy wyborze lokalizacji i paramentów technicznych Centralnego Archiwum Dokumentów. Centrum Logistyczne w Jankach Sokołowie spełniło nasze potrzeby. Hillwood Polska to Partner, który potrafił znakomicie pogodzić zrozumienie biznesu z elastycznością i atrakcyjną ofertą finansową” – podkreśla Bartosz Terlecki, Wiceprezes ArchiDoc S.A.

ArchiDoc jest jednym z pięciu najemców nowego centrum logistycznego. W sumie firmy te wynajmują ponad 25 tys. mkw. Do wynajęcia w Hillwood Janki Sokołów pozostaje jeszcze ok. 7,7 tys. mkw.

Wykonawcą nowego centrum logistycznego była firma Kome Polska.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Lidl uruchamia sklep internetowy z magazynem w Błoniu
Park logistyczny Panattoni ma dać pracę 7 tys. osób
Największą podaż magazynów generuje warszawski rynek
Ruszyła budowa parku magazynowego 7R Park Rzeszów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jak osiągnąć płynne dostawy towarów bezpośrednio ze strefy magazynowej do gniazd produkcyjnych?
Największy magazyn GEFCO w Polsce powstaje pod Wrocławiem
Wall Protection – polimerowe zabezpieczenia ochronne do magazynów i hal przemysłowych
Alcomex Springs pojawi się w Markach
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA