2018-10-17 | Magazynowe inwestycje i transakcje

W Łodzi "szyją" magazyn

Na terenie SEGRO Business Park Łódź powstaje dla firmy logistycznej JAS-FBG S.A. magazyn w systemie cross-dock, o łącznej powierzchni 6600 m2. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu, JAS-FBG reprezentowali eksperci z Maxon Nieruchomości.
W Łodzi "szyją" magazyn (Żródło: SEGRO)

Szyty na miarę firmy JAS-FBG S.A. budynek będzie składał się z 6000 m2 powierzchni magazynowej i 600 m2 powierzchni biurowo-socjalnej. W obiekcie dla JAS-FBG znajdzie się aż 28 docków. Powstaną także nowe miejsca parkingowe: 19 dla samochodów ciężarowych oraz 20 dla osobowych. Magazyn zostanie oddany do użytkowania w IV kwartale 2018 roku.

„Rozwój dystrybucji krajowej w okresie dwóch ostatnich lat jest bardzo dynamiczny. Aby sprostać zapotrzebowaniu naszych klientów, w latach 2016-17 zmieniliśmy obiekty w Krakowie, Wrocławiu, Kielcach, Białymstoku, Rzeszowie oraz zakończyliśmy budowę własnej inwestycji w Słupsku. W bieżącym roku dokonujemy istotnej zmiany magazynu w Łodzi, który jednocześnie pełni funkcję sortowni przesyłek drobnicowych. Szukaliśmy miejsca które będzie dobrze skomunikowane z węzłem autostradowym oraz z dogodną infrastrukturą komunikacji miejskiej. Nowy budynek będzie magazynem typu cross-dock posiadającym dwukrotnie większą ilość bram niż magazyn w standardowym układzie, dzięki czemu znacznie usprawnimy operacje przeładunkowe. Dużym udogodnieniem jest również fakt, że obiekt budowany jest wyłącznie dla JAS-FBG” – komentuje Hubert Michalski, Kierownik Działu Spedycji Krajowej w JAS-FBG S.A.

„Łódź, z racji swojego strategicznego położenia, jest doskonałym miejscem dla powierzchni magazynowych. Właśnie w tej kluczowej lokalizacji mieliśmy możliwość zaoferowania klientowi dedykowanego magazynu w systemie cross-dock. Cieszymy się, że nasza współpraca z firmą JAS-FBG, która od kilku lat trwa w podwarszawskim Pruszkowie, rozwija się również w Polsce Centralnej” – dodaje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

„Nowy magazyn dla JAS-FBG jest odpowiedzią na potrzebę zwiększenia skali i efektywności operacji firmy. W procesie najmu kluczowy był zarówno krótki okres dostarczenia nowego budynku, jak i ograniczony czas na sam proces transakcyjny i prace projektowe. Bliska współpraca umożliwiła szybkie wypracowanie optymalnego rozwiązania, które jak wierzymy spowoduje akcelerację rozwoju firmy JAS-FBG” – tłumaczy Rafał Kijek, Senior Property Negotiator, Dział Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych, Maxon Nieruchomości.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

DHL otworzył w Gdańsku nowoczesny terminal kurierski
Nowy oddział Mandersloot na terenie parku JAKON
Raben otworzył oddział w Czechowicach-Dziedzicach
Prologis sprzedał nieruchomości za ponad miliard dol.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

SEGRO wyposaży wszystkie swoje parki w ładowarki do elektryków
Dwupoziomowa platforma Paris Air2 Logistique SEGRO
SEGRO wynajmuje kolejne metry w Nadarzynie
Kolejny lokator w gliwickim SEGRO Logistics Park
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA