2017-11-23 | Magazynowe inwestycje i transakcje

XPO Supply Chain Poland rozszerza współpracę z CASTORAMA Polska

Castorama Polska oraz XPO Supply Chain Poland podjęły decyzję o poszerzeniu zakresu współpracy o obsługę nowego magazynu centralnego o powierzchni 50 000m2.
XPO Facilities Racking Walkway
                                                      źródło: XPO
 
XPO Supply Chain Poland współpracuje z Castorama Polska od 2014r, w którym uruchomione zostało wspólnie pierwsze centrum dystrybucyjne w Strykowie k/Łodzi (50 000m2) skąd odbywa się dystrybucja do 74 sklepów Castoramy.
 
Nowy magazyn centralny znajduje się w odległości kilku kilometrów od pierwszego centrum dystrybucyjnego, obydwa magazyny obsłużą od 2018r ponad 350 000 palet rocznie. XPO Supply Chain Poland zatrudni w obu lokalizacjach do 300 pracowników.
 
W ramach obsługi logistycznej XPO zarządza przepływami i składowaniem w dwóch centrach dystrybucyjnych, planuje przyjęcia towarów do magazynu jak i optymalizacje dystrybucji krajowej. Z uwagi na specyfikę sprzedawanych w sklepach Castorama Polska produktów, XPO zapewnia zasoby dostosowane do sezonowej działalności klienta, jak i elastyczność w zarządzaniu nietypowymi rozmiarami palet oraz różnymi jednostkami wydania (sztuki, kartony, wydania pełno-paletowe)
 
XPO Logo RedBlk
 
XPO – Jeden z największych na świecie dostawców usług logistycznych. Firma generuje 15 miliardów dolarów przychodu, obsługuje ponad 50 000 klientów w 1 444 lokalizacjach w 32 krajach. Szczegółowe informacje o oferowanych usługach znajdują się na:  www.xpo.com.
 
Castorama Polska Sp. z o.o.  - lider w kategorii DIY/home improvement (polepszania warunków mieszkaniowych) w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 74 lokalizacjach w różnych częściach  Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia ponad 11,5 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1200 sklepów w 10 krajach Europy. W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy na stronę www.castorama.pl oraz  www.kingfisher.com.
 
źródło: XPO

Zobacz także

Kolejne inwestycje zwiększą możliwości przeładunkowe
JYSK najemcą magazynu BTS w centrum dystrybucyjnym P3
Większy popyt w Śląskim Centrum Logistycznym
Oddano pierwsze 50 tys. m kw. ze 100 tys. planowanych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kolejne 9000 metrów kw. fabryki Sonoco w Polsce
Oddano pierwsze 50 tys. m kw. ze 100 tys. planowanych
Ponad 82 000 m2 dla Corning w strykowskim parku
Dachser powiększa swój oddział w Strykowie
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA