2018-08-13 | Wydarzenia

Czy automatyzacja jest zagrożeniem dla rynku pracy?

Czy transformacja 4.0 dotyczy tylko największych firm? Jak ze zmianami radzą sobie małe przedsiębiorstwa? Jak przygotować się do zmian? W jaką technologię warto inwestować? Od czego zacząć? To najbardziej aktualne pytania pojawiające się nad zagadnieniem branży produkcyjnej w Polsce. Odpowiedzi na te pytania nie zabraknie oczywiście podczas VI edycji Forum Nowoczesnej Produkcji, która odbędzie się 24-25 października 2018 r., w The Westin Warsaw Hotel.

baner 640x480

Nowoczesna, dynamiczna formuła

Podczas żywych rozmów na posiedzeniu Rady Programowej, okazało się, że jeśli chodzi o polski przemysł, to więcej jest pytań, niż odpowiedzi. Agenda jesiennej edycji wydarzenia będzie odpowiadać na aktualne potrzeby i rozwiewać wątpliwości,  z którymi mierzy się kadra zarządzająca małych i dużych firm produkcyjnych. Program VI Forum Nowoczesnej Produkcji to koncentracja na biznes use cases oraz krótszych, dynamicznych panelach. Na zakończenie każdego dnia odbędzie się pogłębiona, merytoryczna rozmowa przy okrągłych stołach. “W koło o produkcji”. Dyskusje poprowadzą eksperci w ramach ścieżek tematycznych, które były omawiane w ciągu dnia. - Formuła round tables jest o tyle ciekawsza od panelu, że każdy z uczestników może w dowolnym momencie zabrać głos i skomentować wypowiedź innego uczestnika. To dodaje dynamizmu - dopowiadaMichał Zimiński,Manager, Simon Kucher & Partners.  Za drobny lifting dotychczasowej formuły wydarzenia odpowiada Rada Programowa Forum Nowoczesnej Produkcji, pod przewodnictwem, Joanny Makowieckiej-Gaca, CEO, KARMAR S.A. i Dariusza Piotrowskiego, Dyrektora Generalnego, DELL EMC w Polsce.  To właśnie grono kluczowych ekspertów z dziedziny nowoczesnej produkcji, zauważyło potrzebę uczestników, do odejścia od teorii, a skoncentrowaniu się na praktycznych przykładach wdrożeń rozwiązań, które mają zastosowanie w wiodących firmach na świecie. W efekcie ma powstać przepis, na lepszy, cyfrowy przemysł.

Co wyzwala automatyzację?

Rosnący PKB, spadające bezrobocie, rosnące wynagrodzenia i zapotrzebowanie na osoby do pracy...rynek pracownika? Może tak, jednak nie w branży produkcyjnej. Tutaj pracowników najzwyczajniej nie ma. Nadeszły czasy kiedy to nakłady finansowe są tak samo ważne jak kapitał ludzki.Podczas wydarzenia prelegenci przewrotnie będą zastanawiać się czy to automatyzacja jest zagrożeniem dla rynku pracy czy też brak personelu stanowi siłę napędową rozwoju automatyzacji i robotyzacji w zakładach.Z takiego punktu widzenia Gospodarka 4.0 wydaje się być koniecznością. Cyfryzacja, digitalizacja, automatyzacja i wykorzystanie innowacji organizacyjnych oraz procesowych w przemyśle.„Forum Nowoczesnej Produkcjito świetne miejsce, w którym można spotkać ludzi, którzy są fachowcami w swoich branżach. Tutaj możemy rozmawiać o trendach w produkcji, o tym, jak będzie wyglądał ten świat za 2 dni, za 2 lata, a może nawet za 20 lat- mówi Piotr Kańtoch, Wiceprezes Zarządu, Grupa Powen-Wafapomp SA.

Kluczowi eksperci z branży, wiele nawiązanych biznesowych kontaktów, merytorycznych debat i 5 stołów tematycznych w ramach kultowej już sesji round tables,  to wynik poprzedniej edycji wydarzenia. W październiku z pewnością powtórzy się sukces wiosennej edycji. Tematy dyskusji będą skupiać się wokół problemów, z którymi borykają się przedsiębiorstwa: customizacja produkcji, prognozy popytu, zwiększenie przychodów, doskonalenie procesów w przedsiębiorstwie. Będą odpowiedzi na najważniejsze pytania w branży, ale nie zabraknie również przestrzeni na zadawanie pytań przez uczestników wydarzenia. Nie błądź na rynku nowoczesnej produkcji i przyjdź rozwiać swoje wątpliwości naVI Forum Nowoczesnej Produkcji.

Kongres realizowany jest w ramach działalności grupy MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe w Polsce dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.

Wszelkie informacje na temat VI Forum Nowoczesnej Produkcji można uzyskać za pośrednictwem oficjalnej strony kongresu: www.forumprodukcji.pl oraz profili społecznościowych na portalach facebook, twitter oraz linkedin.


Zobacz także

Publikacja "TOP MARKI" - przewodnik po świecie logistycznych marek już dostępna w całości i bez ograniczeń
7. konferencja „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”,
Kto zostanie najlepszym dostawcą logistycznym dla biznesu?
VI Konferencja Użytkowników GE Digital w Gdańsku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Szkolenie dla osób zajmujących się zakupami usług IT
Pobierz narzędzie ułatwiające automatyzację
Automatyzacja procesów produkcji mebli w dobie Przemysłu 4.0
VI Konferencja Użytkowników GE Digital już za nami
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA