2018-10-12 | Głos z rynku

Stryków pozytywnie wpływa na rozwój

Dachser rozwija swój oddział w centralnej Polsce. Liczba przesyłek obsłużonych przez Dachser w podłódzkim Strykowie wzrosła w pierwszym półroczu tego roku o 16% w porównaniu z takim samym okresem 2017 r., a ich tonaż zwiększył się o ponad 14%. Ponadto oddział uruchomił kolejne cztery bezpośrednie połączenia do Niemiec, dzięki czemu na koniec czerwca 2018 r. dysponował 15 stałymi liniami drobnicowymi wychodzącymi do tego kraju.
Stryków pozytywnie wpływa na rozwój (Żródło: Dachser)
„Ze względu na rozwój naszych klientów i związany z tym dynamiczny przyrost wolumenu przesyłek drobnicowych, wysyłanych głównie w kierunku zachodniej granicy, nieustannie rozbudowujemy sieć bezpośrednich połączeń z terminalami Dachser w Niemczech. Dzięki nowym liniom jesteśmy w stanie zachować elastyczność operacyjną i sprawnie realizować zlecenia przy zachowaniu najwyższych standardów jakości obsługi oraz krótkiego czasu dostaw” – mówi Jarosław Wojnarski, regionalny kierownik sprzedaży Dachser w Strykowie.

Oddział w Strykowie, ze względu na swoje centralne położenie i dostęp do szlaków transportowych, należy do kluczowych punktów operatora na logistycznej mapie kraju. Stąd towary polskich producentów trafiają głównie do Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2018 r. operator uruchomił cztery nowe linie - do Dortmundu, Neuss, Kassel i Rheine. Strykowski oddział jest też platformą dla europejskiej sieci dla krajów nadbałtyckich - Litwy, Łotwy i Estonii. Oprócz tego ciężarówki z logo Dachser docierają z okolic Łodzi na południe Europy – oddział ma bezpośrednią linię drobnicową na Słowację, gdzie ulokowany jest wschodni Eurohub obsługujący całą południowo-wschodnią Europę.

„Nasze plany na ten rok to dalsza rozbudowa rozkładu stałych, codziennych linii na najbardziej ruchliwym dla polskiego eksportu kierunku - do Niemiec. Ponadto do końca 2018 roku zostanie uruchomione bezpośrednie połączenie ze Strykowa do Holandii i kolejna już linia do Włoch” – zapowiada Krzysztof Słaby, kierownik operacyjny strykowskiego oddziału Dachser.

Dynamicznemu rozwojowi będzie sprzyjać również nowa inwestycja w powiększenie oddziału.

„Dzięki trwającej rozbudowie strykowskiego oddziału otrzymamy ponad 8 000 mkw. nowej powierzchni terminalowej. Wzrośnie też liczba ramp przeładunkowych – finalnie do 72. Powstanie również nowoczesny biurowiec, w którym będzie się mieściła siedziba Dachser w Polsce oraz własna agencja celna. Inwestycja pozwoli znacznie zwiększyć możliwości przeładunkowe centralnie ulokowanego terminalu cross-dockowego i obsłużyć skokowo rosnące zapotrzebowanie klientów, napędzane dobrą koniunkturą gospodarczą oraz wysoką dynamiką eksportu” - mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Dachser Stryków zapewnia obsługę logistyczną szerokiemu spektrum branż, począwszy od meblarskiej, elektronicznej przez sektor chemiczny, po producentów oraz dystrybutorów sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Dachser oferuje im nie tylko transport produktów na zagraniczne rynki, ale także usługi dodane, w tym obejmujące kolejne etapy zamówienia, jak wniesienie przesyłki, montaż czy odbiór opakowań.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Brak specjalistów hamuje cyfryzację łańcucha dostaw
Wszystko co nas otacza, będzie miało wirtualną kopię
Około 40 proc. pracowników planuje zmianę pracodawcy
Przez ten systemy przechodzi 25% duńskiego PKB
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dachser chce zmniejszyć emisje CO2 o 9,6 tys. ton rocznie
Dachser zwiększa obroty na transporcie chemii
Dachser będzie jeździł do jednego ze swoich trzech hubów
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA