- Opis
-
Szczegóły
Informacje o czasopiśmie:
- dwumiesięcznik
- Partnerem merytorycznym czasopisma jest firma Profes i Perfectus Group. Patronat honorowy sprawuje Kaizen Institute Polska
- pierwszy numer: marzec 2012 (numer przedpremierowy wydany jako dodatek do czasopism Top Logistyk oraz Magazynowanie i Dystrybucja)
- ilość wydań rocznie: 6
- liczba stron: 100
- format: 165x240 mm
- redaktor naczelny: Krzysztof Pograniczny
"Kaizen. Czasopismo o narzędziach ciągłego doskonalenia w lean manufacturingu" to jedyne na polskim rynku czasopismo dla Koordynatorów Kaizen/Lean i innych osób wdrażających strategię chudego zarządzania przedsiębiorstwem, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów i procesów produkcyjnych.
Tematycznie dotyczy narzędzi ciągłego doskonalenia możliwych do wykorzystania w trakcie wprowadzania zmian w funkcjonowaniu firmy. Dopełnieniem problematyki z zakresu zarządzania są materiały dotyczące infrastruktury sprzętowej, wykorzystywanej na liniach produkcyjnych, rozwiązań automatyzujących przepływ materiałów do produkcji i wyrobów gotowych oraz systemów informatycznych sterujących procesami produkcji.
Krzysztof Pograniczny, redaktor naczelny czasopisma "Kaizen":
Im dłużej poświęcam się logistyce, tym bardziej przekonuję się, że tak typowe dla europejczyków myślenie zorientowane na rezultat, który jest efektem pojedynczych czynności pracy ludzi czy urządzeń, prowadzi często w ślepy zaułek. Skąd bierze się rozczarowanie tą logiką? Świat jest złożony i takiej wymaga optyki. Nie można rozpatrywać go w izolacji od zjawisk występujących w otoczeniu oraz patrzeć na nie wyłącznie z oddalenia.
"Kaizen" jest dla tych, którym zmiana na lepsze wyznacza azymut, a nie ogranicza horyzont.
Nie sposób także pomijać tych subtelnych relacji, które dzieją się na styku elementów całości. Dzisiaj bowiem sukces w gospodarce odnoszą przedsiębiorstwa, których myślenie zorientowane zostało na proces. Ten sposób zarządzania wymaga doskonałej znajomości tego co wewnętrznie konstytuuje ów proces. W fabryce, biurze, warsztacie lub magazynie dzieją się najważniejsze zjawiska dla biznesowego powodzenia lub porażki. Wystarczy obserwować. Patrzeć na firmę jak na jeden wielki organizm, w którym jedno zależy od drugiego.
Pomaga w tym zastosowanie metodologii Kaizen, polegającej na rozpoznaniu miejsc, w których powstają marnotrawstwo, zmienności i przeciążenia, określane przez Japończyków jako Muda, Mura, Muri. Rozpoznanie ich, a potem eliminacja uruchamia proces zmian. Doskonalenia na lepsze, którego perspektywa nie ma końca. Dzisiejsze „dobrze” zwykle jest gorsze od jutrzejszego „lepiej”.
"Kaizen" to pierwsze i jedyne jak dotąd czasopismo o trudnej sztuce wydajnego odchudzania produkcji. Obecny czas wymusza zastosowanie narzędzi, które dają pozwalają osiągnąć efekty przy rozsądnych nakładach - Recenzje
-