Przejdź do artykułu
Wyposażenie magazynów / Bramy przemysłowe

WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.

WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.

33-311 Wielogłowy 153,

Tel. +48 18 44 77 111
Fax. +48 18 44 77 110
www.wisniowski.pl


Produkujemy z pasją od ponad 25 lat. Marka WIŚNIOWSKI pochodzi od nazwiska jej Założyciela i Właściciela – Andrzeja Wiśniowskiego. Jego marzenie o funkcjonalnych, zdalnie sterowanych bramach dało początek tej historii.
 
Dziś na ponad 80 000 mkw wytwarzamy setki tysięcy produktów rocznie. Dzięki zaawansowanym technologiom, sprawdzonym materiałom i własnej, innowacyjnej myśli technicznej dajemy naszym Klientom pewność dobrego wyboru.
 
Posiadamy Certyfikowany Zintegrowany System Zarządzania w oparciu o normę Jakości PN-EN ISO 9001:2008 oraz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy OHSAS 18001:2007. To zobowiązanie do ciągłego doskonalenia procesów i produktów. Nasze doświadczenie daje gwarancję stabilności i odpowiedzialności za produkt w całym cyklu jego życia. To również promesa najwyższej jakości i bezpieczeństwa użytkowania.
 

 Bramy harmonijkowe - wizytówka luksusu
 
W poszukiwaniu perfekcji, dążąc do spełnienia oczekiwań najbardziej wymagających odbiorców, konstruktorzy i projektanci firmy WIŚNIOWSKI opracowali ekskluzywną bramę harmonijkową. Łączące w sobie aspekty użytkowe i nowoczesny design rozwiązanie może być z powodzeniem wykorzystywane we wszystkich obiektach, gdzie liczy się funkcjonalność i atrakcyjny wygląd – to prawdziwa wizytówka luksusu.
 
Przypominające szklaną fasadę, niezwykle atrakcyjne wizualnie bramy są rozwiązaniem dedykowanym salonom wystawowym, lotniskom, ekspozycjom oraz innym budynkom o nowoczesnej architekturze.
 
Bramy dostępne są w wersji ręcznej oraz z napędem elektrycznym. Charakteryzuje je konstrukcja wykonana ze stalowych profili systemowych, w której, w przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku rozwiązań, profile są spawane na łączeniach. Dzięki temu skrzydło bramy wykazuje dużą sztywność.
 
Bramy harmonijkowe mogą być w całości przeszklone – mówi Maciej Perz, Menedżer Produktu Bramy Przemysłowe w firmie WIŚNIOWSKI. Przeszklenie może być wykonane z szyby, poliwęglanu lub stalowych paneli nieprzeziernych. Sprawdzony system mocowania zapewnia wizualną lekkość konstrukcji i nie ogranicza dostępu światła dziennego do wnętrza pomieszczenia – dodaje ekspert.
 
Bramy harmonijkowe marki WIŚNIOWSKI to jedyny w swoim rodzaju produkt, wykorzystujący nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i atrakcyjny design, co pozwala na spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających odbiorców.
 

V-KING szybka brama dla przemysłu
 
V-KING to tytan pracy, który sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. Ultranowoczesna brama do specjalnego zastosowania w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Jej najważniejszy atrybut to prędkość pracy – nawet 1 m/s. V-KING to kolejny produkt firmy WIŚNIOWSKI, odzwierciedlający zupełnie nowe spojrzenie na tradycyjne rozwiązania.
 
Dzięki nadzwyczajnej możliwości szybkiej pracy V-KING umożliwia płynność ruchu pojazdów, korzystających z przejazdu.

Jak to działa?
 
Skrzydła bramy napędzane są za pomocą szybkich automatów, umieszczonych na słupach konstrukcyjnych. Bramy, dostępne w wymiarach od 3 do 8 m szerokości i wysokości do 2,5 m, standardowo wyposażone są w krawędziowe listwy bezpieczeństwa, wyłącznik bezpieczeństwa oraz fotokomórki.
 
Idealne parametry
 
Gotowość do pracy ciągłej i szybkość błyskawicy – oto cechy bramy V-KING. Ilość cykli w liczbie 2000 na dobę nie stanowi problemu. Wszelkie rozwiązania zastosowane w bramie podporządkowane są względom bezpieczeństwa.
 
Punktem wyjścia w tej kwestii jest konstrukcja bramy. Jej pracom projektowym przyświecał cel zbudowania skrzydeł i ich połączeń – tak, aby zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie krawędzi skrzydeł, które w trakcie ruchu niosą potencjalne niebezpieczeństwo uszkodzenia osób lub mienia (np. przejeżdżającego samochodu).
 
Celem wyeliminowania tych czynników stosujemy fotokomórki i listwy bezpieczeństwa. Fotokomórki są w stanie wykryć, czy w czasie ruchu bramy występuje przeszkoda w świetle wjazdu. Jeśli przeszkoda się pojawi, sygnał z fotokomórek przekazywany jest do sterowania, które zatrzyma ruch bramy.
 
W miejscach, których bariera fotokomórek nie obejmuje swym zasięgiem, stosowane są listwy bezpieczeństwa. Są to listwy rezystancyjne. Sterowanie, które w sposób ciągły odbiera informacje z listew, w przypadku kontaktu bramy z przeszkodą rejestruje zmianę w układzie, którą odczytuje jako przeszkodę. Sterowanie, w reakcji na wykrytą przeszkodę, zatrzyma napędy lub, jeśli tak zadano, nakaże wykonanie ruchu wstecz.
 
Brama V-KING spełnia wymogi normy bezpieczeństwa EN 13241. Brama V-KING produkowana jest z najlepszej gatunkowo stali. W przygotowaniu profili wykorzystywany jest laser 3D. Brama V-KING, podobnie jak wszystkie wyroby marki WIŚNIOWSKI, jest zabezpieczona przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. System Duplex, stosowany przez firmę WIŚNIOWSKI, to połączenie zalet cynkowania ogniowego z malowaniem proszkowym.
 
Dzięki tak zaawansowanej technologii uzyskujemy doskonały efekt ochronny i dekoracyjny.
 
Wyrób jest dostępny w zakresie wymiarowym: szerokość wjazdu 3–8 m i wysokość 2–2,5 m. Dopuszczamy możliwość wyprodukowania bramy w każdej kombinacji wymiarowej z tego zakresu.
 
O wyborze bramy V-KING mogą też stanowić warunki terenowe. Kształt terenu inwestycji często uniemożliwia instalację bramy przesuwnej. Powód: brak miejsca na przesuw bramy. Jedynym rozwiązaniem jest wówczas brama skrzydłowa. Co jednak w sytuacji, kiedy długość podjazdu wyklucza i to rozwiązanie? Odpowiedź jest oczywista. Brama z łamanym skrzydłem do pełnego otwarcia potrzebuje połowę mniej przestrzeni.
 
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA