2018-01-17 | W magazynie

LED MONTANA: nowoczesne oświetlenie przemysłowe

Planowanie systemów oświetleniowych w obiektach przemysłowych to sztuka kalkulacji. Optymalny projekt powinien łączyć funkcjonalność i efektywność energetyczną z gwarancją jak najlepszych parametrów użytkowych. Zastosowanie lampy LED MONTANA typu High – bay firmy GTV może obniżyć zużycie energii elektrycznej, potrzebnej do oświetlenia budynków, nawet o 40%.
LED MONTANA: nowoczesne oświetlenie przemysłowe (Żródło: GTV)
Oświetlenie obiektów przemysłowych to jeden z największych wydatków związany z kosztami ich utrzymania. W zależności od zastosowanych technologii, stanowić może od 40 do nawet 70% wszystkich wydatków operacyjnych. Warto zatem postawić na nowoczesne i energooszczędne rozwiązania, takie jak oprawa LED MONTANA firmy GTV.


Oprawy typu High – bay stanowią oszczędną alternatywę dla standardowych opraw metalohalogenkowych, od których wymaga się przede wszystkim emitowania bardzo silnego światła. Umieszczone wysoko pod sufitem zapewniają odpowiednie warunki do pracy i komfort świetlny. Wysokie natężenie światła i jego równomierny rozkład w halach produkcyjnych, magazynach czy warsztatach przekłada się na wyższą efektywność pracowników oraz ich bezpieczeństwo. Oprawa MONTANA uzyskuje porównywalną dla tradycyjnych lamp metalohalogenkowych lub wysokoprężnych lamp sodowych wydajność świetlną – 100 lm/W, a kąt świecenia 120° pozwala na równomierne oświetlenie całego pomieszczenia. W zależności od wybranego modelu uzyskać można strumień świetlny o mocy 5 000 lub 10 000 lm.


System oświetleniowy z wykorzystaniem oprawy MONTANA gwarantuje pracownikom prawidłowe i niczym nie zakłócone pole widzenia w miejscu pracy - odpowiednie natężenie światła, szeroki kąt świecenia oraz wskaźnik oddawania barw na poziomie równym lub wyższym niż 80 Ra, dzięki czemu otaczające przedmioty prezentują się w swojej naturalnej kolorystyce, bez zniekształceń. MONTANA to również stopień ochrony przed wnikaniem pyłu, ciał stałych i wody na poziomie IP 54 i brak efektu „migotania” przy jej zapalaniu. Ale główna zaleta tej oprawy to energooszczędność - niski pobór mocy i czas pracy na poziomie 40 000 godzin. Jak to przekłada się na konkretne liczby?


-Do oświetlenia przykładowej hali produkcyjnej o powierzchni 2 800 m², pracującej na trzy zmiany 24h dobę, używano 70 opraw hermetycznych IP 65 typu High-bay metalohalogenkowych 250W VVG, uzyskując oświetlenie stanowisk pracy na poziomie 300 lx. Wymiana tradycyjnego oświetlenia na 108 opraw High Bay LED MONTANA 100W spowoduje spadek kosztów zużycia energii o około 40%, a inwestycja w wymianę oświetlenia zwróci się po niespełna roku – mówi Marcin Sosnowski, projektant oświetlenia GTV.


High - bay LED MONTANA rekomendowana jest właścicielom zakładów przemysłowych, magazynów i obiektów sportowych, poszukujących intensywnego i niezawodnego źródła światła, które jednocześnie pozwoli im zmniejszyć comiesięczne rachunki za energię elektryczną.

Charakterystyka:
Zasilanie AC 180-250 V/50 – 60 Hz.
PF > 0,9.
Stopień ochrony IP 54.
Barwa światła: 4 000 K.
Kąt rozsyłu światła 120°.
Strumień świetlny 5 000/10 000lm.
Wskaźnik oddawania barw Ra≤ 80.
Czas pracy 40 000 h.


Zobacz także

Zainstaluj rejestrator temperatury: informuje o temperaturze w hali
Regały przepływowe mimo wysokiej ceny oferują same przewagi
W jaki sposób kontrolować efektowność pracy wózków widłowych?
LPP chce skrócić czas realizacji zamówień e-commerce
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

SEGRO instaluje oświetlenie LED w swoich magazynach
Czy oświetlenie LED w przemyśle się opłaca?
Jak oświetlić miejsca o niesprzyjających warunkach?
Nowe produkty o przeznaczeniu przemysłowym wzbogaciły ofertę Lena Lighting.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA