2018-02-19 | Kaizen&Lean

Robot liniowy z magazynu w 24 godziny

Łatwość ruchu i precyzja w najmniejszych przestrzeniach - tego typu wymogi stawiane są robotom liniowym, wykorzystywanym w zadaniach z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych. Firma igus opracowała innowacyjny, kompaktowy robot kartezjańskański, który idealnie sprawdza się w takich sytuacjach. Czas jego dostawy to 24 godziny. To kompleksowe rozwiązanie składające się z bezsmarownych i bezobsługowych osi pasów zębatych i silników, jest dostępne bezpośrednio z magazynu w cenie 1,799 euro.
Robot liniowy z magazynu w 24 godziny (Żródło: igus)

Automatyzacja procesów produkcyjnych stopniowo nabiera większego znaczenia w inżynierii mechanicznej, a jej celem jest umożliwienie wytworzenia produktów w możliwie najkrótszym czasie i najniższej cenie. Kierując się tym założeniem, firma igus opracowała innowacyjny, kompaktowy robot liniowy, który dostarczany jest nie tylko szybko, ale również w niskiej cenie 1,799 euro. Innowacyjny, bezsmarowny i bezobsługowy robot liniowy drylin E znajduje zastosowanie w szerokim zakresie zastosowań, zarówno w technologii medycznej stawiającej wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa, jak również w zadaniach z dziedziny mikroelektroniki oraz w operacjach typu pick & place. W małej przestrzeni roboczej o wymiarach 400 x 400 x 100 milimetrów, to kompaktowe i kompleksowe rozwiązanie może przenosić obciążenia do 2,5 kg przy maksymalnej prędkości do 0,5 m na sekundę. -Dwie osie z paskami zębatymi drylin ZLW oraz oś z listwą zębatą zapewniają precyzyjne prowadzenie oraz eksploatację, która nie wymaga smarowania, dzięki elementom ślizgowym wykonanym z wysokowydajnego tworzywa sztucznego- wyjaśnia Alexander Mühlens, szef planowania w zakresie technologii napędów drylin w firmie igus. Jedną z możliwych do wyboru opcji są elementy mocujące do profili systemowych. Robot liniowy dostarczany w przeciągu 24 godzin jest gotowy do podłączenia z silnikami krokowymi NEMA17/23 oraz enkoderami. Dzięki temu klient jest w stanie zamontować ten produkt na maszynie już następnego dnia.

Roboty liniowe drylin E do natychmiastowego zastosowania
Oprócz innowacyjnego robota bramowego drylin E przystosowanego do pracy w małych przestrzeniach, firma igus dostarcza również dwuosiowe napędy liniowe bezpośrednio z magazynu. Wszystkie roboty liniowe zawierają fabrycznie skonfigurowane moduły liniowe drylin oraz osie liniowe z silnikami krokowymi NEMA jak również wszystkie elementy niezbędne do samodzielnego montażu. Oprócz dostępnych na magazynie standardowych robotów, użytkownik ma możliwość skonfigurowania własnej wersji na https://www.igus.eu/robot-enquiry mając do dyspozycji system drylin W. W zależności od wymagań klienta, istnieje możliwość skonfigurowania długości osi i różnych silników, również z e-prowadnikami oraz przewodami od igus.


Zobacz także

Powstaje Modułowy System Produkcji opakowań typu SRP w ramach projektu NCBiR.
Automatyzacja to niższe koszty działalności i skrócenie czasu produkcji
ABB rozbudował Regionalne Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych w Warszawie
Toyota wprowadza architekturę TNGA do fabryki Yarisa we Francji
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Polimerowe łożyska poprawiają higienę produkcji wina
Firma igus opracowała robot kartezjańskański za niecałe 2 tys euro.
Bariera rozwoju firm to nie kapitał a brak pracowników wykwalifikowanych
Automatyzacja produkcji receptą na braki kadrowe
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA