2018-01-15 | Kaizen&Lean

Digital marketing w cyfrowej produkcji Toyoty

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować nad zoptymalizowaniem procesu cyfrowej produkcji. Celem współpracy jest stworzenie nowej generacji rozwiązań z zakresu digital marketingu, które znajdą swoje zastosowanie podczas premier rynkowych samochodów marki Toyota w Europie.

Lista rozwiązań obejmie umiejscowienie i personalizację treści marketingowych dedykowanych klientom poszukującym nowych, dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb doświadczeń zakupowych.

Dzięki rozwiązaniu branżowemu „Virtual Garage” firmy Dassault Systèmes, Toyota Motor Europe może korzystać z udostępnionych jej w ramach oprogramowania 3DEXCITE wysokiej klasy aplikacji, służących do wizualizacji i w ten sposób zautomatyzować oraz zintegrować procesy produkcji swoich zasobów marketingowych. Dodatkowo, Toyota Motor Europe może wykorzystać pochodzące z działu inżynieringu dane do opracowania opartych na cyfrowym odwzorowaniu pojazdów materiałów marketingowych, przekazujących emocjonalny komunikat na temat marki i produktu.

Dzięki automatyzacji procesu produkcji zasobów marketingowych, klienci mają do dyspozycji broszury, internetowe treści video, internetowe konfiguratory oraz inne materiały prezentujące nowe modele samochodów, które są dostosowane do preferencji konsumentów na poszczególnych rynkach, a nawet do ich indywidualnych upodobań w odniesieniu do niemal każdego elementu składowego produktu, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości, spójności i szczegółowości.

Technologia cyfrowa ma coraz większy wpływ na to, jak konsumenci dokonują zakupów. Branża motoryzacyjna szuka sposobów na wykorzystanie tego trendu do zbudowania silniejszej więzi ze swoimi klientami oraz ich zaangażowania. Bez względu na to, czy klienci niezobowiązująco testują samochód, czy są już zdecydowani na jego zakup chcą poczuć się zainspirowani
i zmotywowani, a także mieć właściwe informacje na wyciągnięcie ręki.

-W TME bezustannie ulepszamy nasze skoncentrowane na kliencie podejście biznesowe  i uważamy, że łatwy i elastyczny proces produkcji cyfrowych zasobów marketingowych jest kluczowy w masowej personalizacji- powiedział Alex Carnazza, Manager, Web Content & Brochures, Marketing Communications, Toyota Motor Europe. -Wizja Dassault Systèmes pozwala nam przygotować się do wdrożenia dobrej cyfrowej strategii, której celem jest uzyskanie przewagi konkurencyjnej w zakresie kosztów, czasu, jakości, skalowalności, integracji i elastyczności w produkcji treści digital marketingowych.
-Dassault Systèmes pomaga firmie Toyota Motor Europe połączyć dane, ludzi i pomysły, co ma przynieść skutek w postaci zaangażowania klientów już na wczesnym etapie ich doświadczenia zakupowego- powiedział Olivier Sappin, Vice President, Transportation & Mobility Industry, Dassault Systèmes. -W przyszłości, wspólnie z Toyota Motor Europe sprawdzimy, jak platforma 3DEXPERIENCE może przyczynić się do wykreowania dodatkowej wartości oraz wzbogacić te unikalne doświadczenia poprzez usługi i rozwiązania on-site.

 


Zobacz także

Przemysł 4.0 przyniesie 400 mld dolarów na rynku inteligentnej produkcji
Kim jest integrator oraz na czym polega jego rola w projektowaniu i realizacji linii produkcyjnych?
Dlaczego zaledwie 5 proc. ze wszystkich firm to przedsiębiorstwa w pełni inteligentne?
Wykorzystanie sterowników w automatyce przemysłowej jest dziś standardem
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Automatyzacja procesów produkcji mebli w dobie Przemysłu 4.0
Jakie wyzwania stawia przed nami Industry 4.0?
Jak wdrożyć innowacje - VI Forum Nowoczesnej Produkcji
9. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenanace
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA