2019-04-09 | Z ładunkiem w drodze

Od drzwi do drzwi przez Atlantyk z AsstrA

Pomimo szeroko komentowanych debat na arenie międzynarodowej określanych przez media wojną cenową między Stanami Zjednoczonymi, Europą i Rosją, międzynarodowy dostawca usług transportowo-logistycznych AsstrA-Associated Traffic AG w 2018 roku zwiększył wolumen ładunków transportowanych na szlakach transatlantyckich o 27%.

Handel międzynarodowy trwa nieustannie, a AsstrA aktywnie wspiera jego funkcjonowanie oferując usługi spedycyjne od jednego dostawcy. W rezultacie klienci AsstrA otrzymują kompleksowe wsparcie ekspertów grupy kapitałowej, którzy obsługują ładunki „od drzwi do drzwi”: od fabryki nadawcy do magazynu odbiorcy.

„Rynek transportu morskiego i lotniczego na trasach między Europą a Stanami Zjednoczonymi jest bardzo nasycony. Niemniej amerykańskie porty borykają się obecnie z brakiem kierowców realizujących odwozy kontenerów, co przekłada się na zatory w głównych portach i terminalach. Skutkuje to wzrostem opłat za użytkowanie ramy do przewozu kontenera. Mimo tych czynników ładunki klientów AsstrA sprawnie docierają do punktów docelowych dzięki ugruntowanej współpracy AsstrA z liniami lotniczymi i żeglugowymi obsługującymi określone trade-lanes (TLs)” - podkreśla Trade Lane Development Manager w AsstrA-Associated Traffic AG, Vladislav Lagun.

W przewozach na międzykontynentalnych kierunkach transportowych priorytetem jest zawsze wybór optymalnej trasy i rodzaju dostawy. Ceny i czas tranzytu w dużej mierze zależą od miejsca dostawy, warunków rynkowych w kraju podwykonawcy i infrastruktury transportowej w zakresie załadunku i rozładunku. Wymagania klienta dotyczące rodzaju załadunku, czasu dostawy i samego ładunku również wpływają na procesy decyzyjne. AsstrA Trade Lane Menadżerowie (TLM) wykorzystują swoją wiedzę rynkową, zaawansowane kompetencje i kontakty sieciowe, aby dokonać wyboru, który będzie najbardziej korzystny dla klientów. Mają również dobre relacje z partnerami transportowymi i dobrze rozumieją obecne warunki rynkowe. Dzięki doświadczonym ekspertom TL AsstrA, każdy klient korporacyjny otrzymuje aktualne stawki transportowe, korzysta z najlepszych rozwiązań przewozowych niezależnie od pory roku oraz ma dostęp do szerokiego zakresu alternatywnych opcji dostawy. Strategia Trade Lane Management gwarantuje inteligentne, przemyślane i całościowe podejście do organizacji łańcucha logistycznego. W rezultacie dostawy są szybsze, a wszystkie zasoby - ludzkie, transportowe i logistyczne - zoptymalizowane.

Klienci grupy korporacyjnej otrzymują pomoc zespołu dedykowanych Trade Lane Managers and Account Managers na wielu płaszczyznach.

Jak podkreśla Vladislav Lagun, „Klienci Grupy AsstrA korzystają z usług frachtu lotniczego i morskiego organizowanego przez naszych lokalnych specjalistów w europejskich portach i terminalach oraz dedykowanych partnerów w Stanach Zjednoczonych. Ponadto Partnerzy AsstrA otrzymują dodatkowe usługi, takie jak odprawa celna organizowana przez AsstrA w Europie i ubezpieczenie od wszelkiego ryzyka we współpracy z Zurich Insurance. Ale to nie wszystko. Klienci mają dostęp do usług w zakresie logistyki projektowej obejmujących praktycznie każdy aspekt logistyki, taki jak ocena ryzyka, przygotowanie niezbędnych pozwoleń i organizacja pomiarów inżynierskich podczas transportu. Informacje zwrotne na temat wydajności KPI i raportowanie to kolejne korzyści, jakie klienci czerpią ze współpracy z zespołem AsstrA ds. logistyki projektowej”.

Europejscy klienci AsstrA-Associated Traffic AG to przedstawiciele wielu sektorów, w tym przemysłu motoryzacyjnego, chemicznego, kosmetycznego, FMCG, hi-tech, a także maszynowego, farmaceutycznego i stalowego. Dzięki współpracy z AsstrA mają dostęp do profesjonalnych usług dostawy „od drzwi do drzwi” między Stanami Zjednoczonymi a Włochami, Belgią, Holandią, Niemcami, Polską, Litwą, Łotwą, Białorusią, Ukrainą, Rosją i Kazachstanem. AsstrA tworzy swojego rodzaju most transportowy pomiędzy stronami w debatach międzynarodowych, dzięki czemu klienci mogą być spokojni o przepływ swoich towarów.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

SCANIA ułatwiająca zbieranie odpadów w mieście
Konieczne są inwestycje w lotniska i infrastrukturę drogową
Mainfreight wysyła drobnice ze Śląska do Hiszpanii
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dokąd prowadzą zmiany w transporcie?
AsstrA postanowiła otworzyć nowy dział transportowy
AsstrA transportowała spalony dźwig z Polski na Tajwan
Usunięcie odpadów może być bardzo problematyczne
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA