2018-12-04 | Z ładunkiem w drodze

B747 poleci do Szanghaju

Dachser spodziewa się pracowitej końcówki roku w lotniczym cargo i w związku z tym uruchomił specjalny rejs na trasie Frankfurt-Szanghaj-Frankfurt. Dzięki temu firmy z Polski i innych krajów Europy Środkowej oraz Chin mają zapewnione cotygodniowe połączenia w obie strony podczas szczytu sezonu w transporcie lotniczym.
B747 poleci do Szanghaju (Żródło: Dachser)
Wyczarterowany przez Dachser Boeing 747 to możliwość przetransportowania około 105 ton ładunku. W ten sposób Dachser i jego klienci unikną problemu dostępu do przestrzeni cargo, który pod koniec roku dotyka branżę lotniczą. Na takie rozwiązanie operator postawił już drugi raz z rzędu.

„Spodziewamy się, że tegoroczny szczyt również będzie bardzo odczuwalny. Własny czarter to dla naszych klientów gwarancja dostępu do miejsca oraz dotrzymanych terminów. Dzięki temu rozwiązaniu mają oni możliwość przesłania większej ilości towaru nawet w sytuacji ograniczonej dostępności przestrzeni ładunkowej na rynku” – wyjaśnia Timo Stroh, szef Global Air Freight w Dachser.

Robert Pastryk, Dyrektor Generalny Dachser Air & Sea Logistics w Polsce dodaje: „Listopad i grudzień to w transporcie lotniczym szczególnie pracowity okres. Z jednej strony spada dostępna przestrzeń cargo ze względu na mniejszą liczbę lotów pasażerskich, które w innych miesiącach zabierają część ładunków towarowych. Z kolei zwiększony popyt na usługi transportowe w tym okresie to m.in. zasługa światowej koniunktury, cykli produkcyjnych i sprzedażowych globalnych firm, a także szczytu w handlu związanego z okresem przedświątecznym”.

Polskie firmy, które mają partnerów biznesowych w Chinach, korzystają z rozległej sieci połączeń Dachser i integracji różnych form transportu przez operatora. Dachser odbiera towar z dowolnego miejsca w Polsce i transportem drogowym dostarcza przesyłkę do portu lotniczego w Polsce lub we Frankfurcie. Stamtąd towar wyrusza drogą lotniczą do Szanghaju, by następnie zostać przetransportowany na miejsce przeznaczenia w Chinach. Analogicznie obsługiwany jest import do Polski. Oprócz tego operator zapewnia kompleksową obsługę formalności w ramach własnej agencji celnej.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

AsstrA zrealizowała gigantyczną operację transportową
Nadzorowanie transportu motocykli staje się łatwiejsze
Nowe połączenie Raben na linii Włochy-Niemcy
Sieć TruckForce receptą na zachowanie mobilności flot
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dachser zwiększa obroty na transporcie chemii
DHL otworzył międzynarodowy terminal lotniczy w Szczecinie
Dachser będzie jeździł do jednego ze swoich trzech hubów
Sojusz amerykańsko - izraelski na rynku przewozów cargo
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA