2018-11-23 | Z ładunkiem w drodze

Z ziemi włoskiej do niemieckiej

Włochy słyną z modnych butów, słynnej na cały świat pasty i pizzy oraz zamiłowania do espresso. Niemcy z kolei, to kraj znany z najlepszych samochodów, wybornego piwa i wysokiej jakości chemii domowej. Choć z pozoru wiele te kraje dzieli, to łączy je intensywna wymiana handlowa, a od dziś także siatka codziennych połączeń Grupy Raben na linii Włochy-Niemcy.
Włochy to dla niemieckiej gospodarki partner nr 6 w światowej wymianie międzynarodowej, podczas gdy dla Europy, kraj ten plasuje się już na miejscu 4. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, a jednocześnie obserwując dynamiczną sytuację wymiany handlowej na rynku europejskim Grupa Raben podjęła decyzję o uruchomieniu codziennych połączeń na linii Niemcy-Włochy.

Od teraz siatka Raben łączy codziennie trzy kluczowe regiony Niemiec (Zagłębie Ruhry, Stuttgart, Norymberga) z dwoma hubami w północnych Włoszech (Mediolan w Lombardii i Verona w Veneto), zapewniając realizację przesyłek w dwa dni robocze między kluczowymi regionami. Nowe połączenia Grupy mają wspierać dotychczasowych klientów z Włoch i Niemiec, w wymianie towarów między tymi krajami. Są również skierowane do wszystkich graczy biznesowych w Niemczech i Włoszech, którzy w najbliższym czasie zamierzają rozwijać swój biznes o import lub export odpowiedni we Włoszech i Niemczech.

Raben od lat współuczestniczy w wymianie handlowej z Włoch do różnych krajów Europy. Natomiast w kwietniu 2017 roku Grupa przejęła 20% udziałów we włoskiej spółce Sittam, która jest liderem na lokalnym rynku międzynarodowego transportu drobnicowego: drogowego, morskiego i powietrznego. Siedziba spółki i jej centralny magazyn zlokalizowane są w Cornaredo, niedaleko Mediolanu. Zakup miał na celu wzmocnienie partnerstwa między firmami. Od tego czasu Raben dość mocno koncentruje się na transportach do i z Włoch.

„Kolejny krok na drodze integracji Grupy Raben z Sittam Italy. Po uruchomieniu połączeń drobnicowych Sittam z Europą Centralną i Holandią, będziemy wspierać niemieckich eksporterów i importerów. Siatka codziennych połączeń oparta o trzy gateway’e w Niemczech ( Ruhr Area, Stuttgart, Nuernberg ) i dwa we Włoszech ( Mediolan, Verona ) gwarantuje konkurencyjne czasy dostaw przesyłek drobnicowych”– wyjaśnia Sławomir Błotny, Business Development Director, Grupa Raben

Raben swoją ofertę adresuje głównie do klientów z sektorów: automotive, automatyka przemysłowa, wyposażenie wnętrz, fashion, produkty spożywcze.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Sieć TruckForce receptą na zachowanie mobilności flot
Coraz większy ruch na Nowym Jedwabnym Szlaku
UPS zwiększa ładowność między Polską a Hongkongiem
Co piąty kierowca zarabia już ponad 7 tysięcy PLN
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Raben otwiera nowy magazyn w świętokrzyskim
Raben rozbudowuje centrum logistyczne pod Poznaniem
Ewald Raben z medalem za zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki
Regularne, międzynarodowe linie drobnicowe są zawsze odpowiedzią na potrzeby rynku
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA