2018-11-23 | Z ładunkiem w drodze

Z ziemi włoskiej do niemieckiej

Włochy słyną z modnych butów, słynnej na cały świat pasty i pizzy oraz zamiłowania do espresso. Niemcy z kolei, to kraj znany z najlepszych samochodów, wybornego piwa i wysokiej jakości chemii domowej. Choć z pozoru wiele te kraje dzieli, to łączy je intensywna wymiana handlowa, a od dziś także siatka codziennych połączeń Grupy Raben na linii Włochy-Niemcy.
Włochy to dla niemieckiej gospodarki partner nr 6 w światowej wymianie międzynarodowej, podczas gdy dla Europy, kraj ten plasuje się już na miejscu 4. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, a jednocześnie obserwując dynamiczną sytuację wymiany handlowej na rynku europejskim Grupa Raben podjęła decyzję o uruchomieniu codziennych połączeń na linii Niemcy-Włochy.

Od teraz siatka Raben łączy codziennie trzy kluczowe regiony Niemiec (Zagłębie Ruhry, Stuttgart, Norymberga) z dwoma hubami w północnych Włoszech (Mediolan w Lombardii i Verona w Veneto), zapewniając realizację przesyłek w dwa dni robocze między kluczowymi regionami. Nowe połączenia Grupy mają wspierać dotychczasowych klientów z Włoch i Niemiec, w wymianie towarów między tymi krajami. Są również skierowane do wszystkich graczy biznesowych w Niemczech i Włoszech, którzy w najbliższym czasie zamierzają rozwijać swój biznes o import lub export odpowiedni we Włoszech i Niemczech.

Raben od lat współuczestniczy w wymianie handlowej z Włoch do różnych krajów Europy. Natomiast w kwietniu 2017 roku Grupa przejęła 20% udziałów we włoskiej spółce Sittam, która jest liderem na lokalnym rynku międzynarodowego transportu drobnicowego: drogowego, morskiego i powietrznego. Siedziba spółki i jej centralny magazyn zlokalizowane są w Cornaredo, niedaleko Mediolanu. Zakup miał na celu wzmocnienie partnerstwa między firmami. Od tego czasu Raben dość mocno koncentruje się na transportach do i z Włoch.

„Kolejny krok na drodze integracji Grupy Raben z Sittam Italy. Po uruchomieniu połączeń drobnicowych Sittam z Europą Centralną i Holandią, będziemy wspierać niemieckich eksporterów i importerów. Siatka codziennych połączeń oparta o trzy gateway’e w Niemczech ( Ruhr Area, Stuttgart, Nuernberg ) i dwa we Włoszech ( Mediolan, Verona ) gwarantuje konkurencyjne czasy dostaw przesyłek drobnicowych”– wyjaśnia Sławomir Błotny, Business Development Director, Grupa Raben

Raben swoją ofertę adresuje głównie do klientów z sektorów: automotive, automatyka przemysłowa, wyposażenie wnętrz, fashion, produkty spożywcze.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Sieć TruckForce receptą na zachowanie mobilności flot
Coraz większy ruch na Nowym Jedwabnym Szlaku
UPS zwiększa ładowność między Polską a Hongkongiem
Co piąty kierowca zarabia już ponad 7 tysięcy PLN
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Regularne, międzynarodowe linie drobnicowe są zawsze odpowiedzią na potrzeby rynku
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec
Znamy najlepszych, tegorocznych operatorów wózków
Czy logistyka przyszłości będzie zautomatyzowana?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA