2018-05-24 | Z ładunkiem w drodze

Transport kolejowy UPS połączy Europę i Hongkong

Firma UPS poinformowała o uruchomieniu nowej usługi transportu ładunków pełnokontenerowych (FCL) pomiędzy Europą a Hongkongiem, która wykorzystuje istniejące połączenia UPS, w celu ułatwienia wymiany handlowej pomiędzy regionami.
Transport kolejowy UPS połączy Europę i Hongkong (Żródło: UPS)

Usługa, świadczona w obie strony między niemieckim Duisburgiem a Hongkongiem, będzie alternatywną drogą transportu umożliwiającą firmom zrównoważenie czasu dostawy i kosztów. Firmy mogą obecnie korzystać z nawet o 30% szybszych dostaw w porównaniu z przesyłkami FCL wysyłanymi transportem morskim, i zaoszczędzić do 60 procent* w porównaniu z transportem lotniczym.

-Hong Kong jest kluczowym partnerem handlowym dla Unii Europejskiej. W ubiegłym roku, łączna wartość towarów będących przedmiotem wymiany handlowej między tymi regionami wyniosła ok. 50 miliardów euro** – powiedział Mike Harrell, prezes spedycji UPS Europe. -UPS, uruchamiając to nowe połączenie kolejowe wspiera swoich klientów w Europie i Hong Kongu w rozwijaniu ich biznesu i docieraniu do nowych rynków.

Rozszerzona usługa transportu kolejowego umożliwia przedsiębiorstwom dostosowanie wymagań w zakresie transportu i jego kosztów do potrzeb łańcucha dostaw. Firmy z szybko rozwijających się branż: nowoczesnych technologii, handlu detalicznego i produkcji przemysłowej mogą korzystać z szybszego wprowadzania produktów na rynek z pełną widocznością statusu przesyłek o dużej wartości. Mogą również wykorzystać doświadczenie UPS w zakresie usług pośrednictwa, aby dostosować się do skomplikowanych przepisów celnych. Zmniejszy to ryzyko opóźnień i zapewni terminową dostawę towarów.  

Nowa usługa UPS Preferred® FCL-Rail daje następujące korzyści:

  • Wygoda: Klienci pakują towary bezpośrednio do kontenerów; nie ma potrzeby ich przeładowywania.
  • Bezpieczeństwo: Zarządzanie pieczęciami, alarmy i opcjonalna funkcja śledzenia kontenera za pomocą GPS umożliwiają monitorowanie lokalizacji, temperatury, wilgotności i ruchu oraz oświetlenia.
  • Uproszczona kontrola celna: Systemy UPS są elektronicznie połączone z organami celnymi, co zmniejsza ryzyko błędów i przyspiesza proces kontroli celnej.
  • Zrównoważony rozwój: Transport kolejowy emituje 25 razy mniejszą ilość dwutlenku węgla niż transport lotniczy, a także dużo mniejszą ilość tlenków azotu, węglowodorów niemetanowych i dwutlenku siarki niż transport morski, dzięki czemu jest bardziej przyjazny dla środowiska.
  • Widoczność: Narzędzie UPS Flex™ Global View zapewnia pełną widoczność statusu przesyłki i informacje o pokonaniu kolejnych etapów trasy, dzięki czemu klienci są cały czas poinformowani o postępie w dostawie towarów.

Firma UPS oferuje bogatą ofertę multimodalnych usług transportu ładunków pełnokontenerowych (FCL) oraz drobnicowych (LCL), które umożliwiają firmom wybór między szybkością dostaw a niskimi kosztami, tak aby spełnić wymagania zarówno w zakresie terminu dostarczenia przesyłek międzynarodowych, jak i zmniejszenia ich kosztów. Usługa transportu kolejowego na szlaku Hongkong–Europa stanowi rozszerzenie oferty multimodalnych usług transportu UPS Preferred®,które łączą cztery przystanki w Europie i sześć stacji kolejowych w Chinach.

*Czasy realizacji dostaw i koszty mogą się różnić w zależności od kraju wysyłki i kraju docelowego oraz towaru i nie są gwarantowane. 

**http://ec.europa.eu/trade/policy/countries-and-regions/countries/hong-kong-sar/

 


Zobacz także

Ograniczenia transportowe w Rosji na czas Mistrzostw Świata
Misja PEKAES w rocznicę bitwy o Monte Cassino
C.H. Robinson uruchomił fracht kolejowy na trasach euroazjatyckich
W 35 dni przesyłki z Pakistanu do Polski
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

SENT: nowe regulacje przewozu towarów
Jakie towary przewozimy koleją?
C.H. Robinson uruchomił fracht kolejowy na trasach euroazjatyckich
Analitycy obniżyli prognozy przewozowe dla PKP Cargo
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA