2018-04-19 | Z ładunkiem w drodze

GLS rozwija sieć

GLS Poland uruchomił nowe oddziały franczyzowe w Koninie i Tarnowie. Dzięki tym inwestycjom, firma kurierska ma już 35 filii w Polsce. Zagęszczenie sieci w województwach wielkopolskim i małopolskim umożliwia optymalizację procesu doręczeń w tych regionach.
GLS rozwija sieć (Żródło: GLS)

Oddział w Tarnowie wyposażony jest w 13 bram dla samochodów kurierskich i liniowych. Budynek został dostosowany do potrzeb firmy i będzie mógł obsługiwać prawie 1 500 paczek dziennie. -Filia przejmując część przesyłek od oddziałów w Krakowie, Nowym Sączu i Rzeszowie pozytywnie przyczyni się do optymalizacji procesów odbioru i doręczeń na tym terenie. Sprzyjać temu będzie również świetna lokalizacja, a mianowicie bliskość węzła A4 oraz drogi 73 – mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland.

Zagęszczenie sieci w Wielkopolsce

Z początkiem kwietnia została uruchomiona również filia w Koninie, zlokalizowana w niewielkiej odległości od autostrady A2. Będzie obsługiwała ok. 3 500 paczek dziennie. Przejmując część tras, zdecydowanie odciąży oddziały w Strykowie, Poznaniu i Kaliszu. To już druga, po Lesznie, otwarta w ostatnim czasie filia na terenie województwa wielkopolskiego.

-To dla nas wyjątkowy początek roku, w kwietniu uruchomiliśmy w sumie 3 nowe oddziały: w Tarnowie, w Koninie oraz w Warszawie, która jest naszą największą filią w kraju – podkreśla Tomasz Kroll. Jestem przekonany, że dzięki tym dodatkowym lokalizacjom, czas doręczeń i odbioru paczek ulegnie znacznemu skróceniu – dodaje.


Zobacz także

Europejski potentat dystrybucji paletowej podbija Polskę
Emirates SkyCargo: nowa usługa szybkiego przewozu części do aut
Poznaj 5 rozwiązań technologicznych zmieniających branżę TSL
DKV na Węgrzech: 100 nowych punktów akceptacji
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Co czeka nas w branży logistycznej w 2018 roku?
Akcja „Walizka”- podróżowanie bez bagażu
Paczka z automatu samoobsługowego
Dwie dekady firmy kurierskiej General Logistics Systems Poland
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA