2018-03-20 | Z ładunkiem w drodze

Urządzenie pokładowe OBU Kapsch TrafficCom

tolltickets, spółka należąca do Grupy Kapsch, razem z Axxès, wprowadzają na rynek zupełnie nowe urządzenie pokładowe (OBU), certyfikowane zgodnie z wymogami Europejskiej Usługi Opłaty Elektronicznej (EETS).
Urządzenie pokładowe OBU Kapsch TrafficCom (Żródło: Fotolia)

Kapsch TrafficCom i Axxès ściśle współpracują przy projektowaniu i wspieraniu rozwiązań EETS. Powszechnie stosowane w Belgii urządzenie było pierwszym, które uzyskało certyfikat EETS od chwili jego wprowadzenia 1 kwietnia 2016r. Dziś Axxès obsługuje flotę 200 000 samochodów ciężarowych wyposażonych w satelitarne urządzenie pokładowe oferowane przez Kapsch TrafficCom. -Dzięki pięcioletniemu przysłuchiwaniu się opinii użytkowników, łatwość obsługi tego urządzenia nie ma sobie równych- mówi Jerome Lejeune, prezes Axxès. -Pozwoli nam ono rozszerzyć ofertę dla nowych klientów i partnerów- dodaje Gérard Baranczak, dyrektor ds. operacyjnych Axxès. Firma jest wiodącym dostawcą prostych, łatwych w obsłudze i niezawodnych rozwiązań ITS oraz narzędzi do poboru opłat dla europejskich firm transportowych.


Axxès i Kapsch postanowiły wykorzystać swoją długotrwałą współpracę pracując nad nowymi rozwiązaniami. Obie firmy pragną rozwijać obszary biznesowe, które powstały dzięki wprowadzeniu EETS, zaczynając od Niemiec i Włoch. EETS ułatwi codzienną pracę użytkownikom dróg, poprawi płynność ruchu i ograniczy zatory drogowe. Obecnie, w różnych państwach członkowskich UE, przewoźnicy wnoszą opłaty na rzecz odrębnych lokalnych podmiotów. Zobowiązuje to działające w transporcie międzynarodowym firmy do rejestrowania pojazdów i wyposażenia w OBU w każdym kraju, do którego wjeżdżają.
W przyszłości potrzebna będzie tylko jedna umowa z dostawcą usługi EETS i jedno urządzenie pokładowe. Dlatego też EETS ma charakter uzupełniający wobec krajowych opłat elektronicznych. -Dzięki zróżnicowaniu usług ITS i rozwiązaniom technicznym, takim jak łączność Bluetooth, EETS-OBU oferuje kierowcom i firmom transportowym dodatkowe ułatwienia w ich codziennej pracy- zauważa André Laux, dyrektor ds. operacyjnych w Kapsch TrafficCom. Firma jest dostawcą Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS) z ponad 25-letnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji urządzeń pokładowych (OBU). -Nowe OBU może być używane w całej europejskiej płatnej sieci drogowej objętej EETS, nawet we Włoszech, w których stosuje się inną technologię poboru opłat - dodaje Peter Selmayr, dyrektor naczelny tolltickets. Spółka, założona w Niemczech, w 2007 roku, jest wiodącym dostawcą usług poboru opłat dla klientów indywidualnych i firm.


Zobacz także

Gdzie i jakimi sposobami szukać frachtów powrotnych w transporcie drogowym?
Logistyka może być wolna od spalin i tania
Rośnie transport kolejowy z Chin do Europy
ANWIL wprowadza udogodnienia dla kierowców
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Słowenia rezygnuje z bramkowych opłat drogowych
7 krajów z kartą euroShell i jednym urządzeniem
Ponad 80 proc przewoźników płaci za przejazd polskimi drogami w systemie przedpłat
Jedno urządzenie, które połączy płatne drogi w Europie już dostępne
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA