2018-03-07 | Z ładunkiem w drodze

Poczekalnia dla kierowców

Włocławska spółka z Grupy ORLEN uruchomiła całodobową poczekalnię z zapleczem sanitarnym dla kierowców wjeżdżających na teren firmy po odbiór towaru.
Poczekalnia dla kierowców (Żródło: Anwil)

Dziennie na teren włocławskiej firmy chemicznej wjeżdża średnio około 200 samochodów ciężarowych. Z parkingu korzystają przede wszystkim kierowcy odbierający towar z ANWILU, których postój może wynikać z występującego okresowo dużego natężenia ruchu na terenie spółki, a także z konieczności odbycia obowiązkowej w czasie pracy kierowcy dziewięciogodzinnej przerwy.


Z myślą o zapewnieniu prowadzącym samochody ciężarowe dogodnych warunków do odpoczynku, ANWIL otworzył poczekalnię czynną całą dobę od poniedziałku do piątku oraz w soboty do godziny 23.00. W oddanym do użytku obiekcie znajdują się stoły z krzesłami, zaplecze sanitarne z kabiną prysznicową, a także telewizor z aktywnym pakietem kanałów cyfrowych, dzięki któremu kierowcy będą mogli obejrzeć m.in. mecze rozgrywane w ramach, rozpoczynających się 14 czerwca, Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.
Lech Zobniów, Dyrektor ds. Logistyki w ANWIL S.A. mówi: -Mimo dużego ruchu tranzytowego na terenie naszej firmy, odbiór towaru przebiega sprawnie. Jednak ze względu na specyfikę produkcji spółki, w tym odbywające się regularnie ćwiczenia z zakresu ratownictwa chemicznego, na obszarze zakładu mogą występować czasowe przestoje obsługi samochodowej. Chcąc zapewnić dogodne warunki do odpoczynku zarówno kierowcom czekającym na wjazd, jak i tym decydującym się właśnie na naszych parkingach spędzić obligatoryjne przerwy w czasie pracy, postanowiliśmy udostępnić im poczekalnię czynną całą dobę.
Poczekalnia dla kierowców znajduje się przy parkingu przed bramą nr 2.


Zobacz także

Słowenia rezygnuje z bramkowych opłat drogowych
PKP CARGO ma połowę udziału w rynku przewozów kolejowych
Logistyka usług budowlano-remontowych obejmuje szeroki zakres
Oceaniczna linia dostaw z Bangladeszu do Gdańska
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA