2018-01-10 | Z ładunkiem w drodze

Ekol Logistics otwiera spółkę w Szwecji

Zgodnie z planami i strategią, zgodnie z którą Ekol Logistics chce być kluczowym dostawcą rozwiązań intermodalnych w oparciu o własne zasoby, w styczniu 2018 roku firma uruchomiła operacje na terenie Szwecji, otwierając spółkę „Ekol Nordics”. Jest to szesnasty kraj w którym Ekol posiada swoje oddziały.
Ekol Logistics otwiera spółkę w Szwecji (Żródło: Ekol)
 -Ekol Nordics będzie oferował usługi międzynarodowych transportów zarówno FTL, LTL jak i drobnicowych. Na początku połączymy kraje skandynawskie z Turcją, Bliskim Wschodem oraz pozostałymi krajami, gdzie działają spółki Ekol. Następnym etapem będzie uruchomienie połączeń z całą Europą - mówi Jarmo Halonen, Dyrektor Regionu Ekol Nordics. 

Na samym początku Ekol w tym regionie będzie koncentrował się na branży detalicznej, motoryzacyjnej, elektronicznej, papierniczej oraz drzewnej. Warto nadmienić, że Ekol świadczy usługi dla tych sektorów już od wielu lat i jest laureatem wielu nagród przyznanych za jakość usług w obsłudze tych właśnie branż.
Ekol Nordics planuje również, w drugiej połowie 2018, uruchomić usługi transportu morskiego na krótkich trasach, łączące Skandynawię z Morzem Śródziemnym.


Ekol jest świadomy swojej odpowiedzialności za środowisko oraz lokalną społeczność i dlatego kieruje się zasadami etyki. Będąc właścicielem 6 statków typu Ro-Ro, 2 portów oraz operatorem ponad 48 składów pociągów tygodniowo, Ekol pragnie wykorzystać oferowane przez siebie ekologiczne usługi do wzmocnienia swojej obecności na kontynencie europejskim. Dzięki oferowanym rozwiązaniom intermodalnym Ekol „oszczędza” 365 000 drzew miesięcznie (co odpowiada lasowi o powierzchni 850 boisk do piłki nożnej) oraz oszczędza wystarczającą ilość paliwa do okrążenia kuli ziemskiej 365 razy.

-Rozpoczynamy działalność w krajach skandynawskich w biurze w Gothenburgu w Szwecji, skąd będziemy wspierać rozwój całego rynku w tej części Europy. W ciągu następnych dwóch lat planujemy zatrudnić 30 osób, a naszym celem jest obrót rzędu 30 milionów Euro na koniec 2020 roku - komentuje Jarmo Halonen.

Ekol nie tylko mówi o swoich nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązaniach. Firma rzeczywiście oferuje je swoim klientom. Jest to możliwe dzięki własnemu działowi Badań i Rozwoju zatrudniającemu ponad 120 osób, które pracują obecnie nad 130 projektami, mającymi na celu poprawienie efektywności usług oferowanych przez firmę. Wyniki tych działań sprawiają, że Ekol wyróżnia się na tle innych operatów logistycznych na rynku.

-Ekol zdecydował się na otwarcie spółki w krajach skandynawskich, aby być bliżej klientów w tym regionie i jeszcze lepiej spełniać ich wymagania. Warto dodać, że pociągi towarowe Ekol kursują z Triestu we Włoszech do Kilonii w Niemczech i są dedykowane przesyłkom z i do północnej Europy. W najbliższej przyszłości planujemy zwiększyć ilość pociągów między tymi dwoma miastami. To połączenie intermodalne łączy bowiem kraje skandynawskie z południem Europy oraz z Turcją – mówi Wojciech Brzuska, General Manager Ekol Europe.


Zobacz także

„Operacja Fabryka”- jak przewieźć fabrykę z Azji do USA?
Dachser inwestuje w elektryczną flotę samochodów
Ciężarówka elektryczna vs. spalinowa - porównanie
Masz do przewiezienia ponadgabaryt? Dowiedz się jak przewożą je fachowcy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Zrównoważony rozwój i kreatywne rozwiązania zapowiada nowy prezes K+N Polska
Dachser pomaga walczyć z suszą w Indiach.
Agility i Maersk wspólnie ograniczą emisję CO2.
Ekol Logistics i VIIA otwierają nowe połączenie kolejowe.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA