2016-10-31 | Z ładunkiem w drodze

Kolejowe połączenie Sète-Noisy-le-Sec

Ekol i VIIA ogłosiły otwarcie nowego połączenia w oparciu o wahadło kursujące jeden raz w tygodniu między portem Sète, a Noisy-le-Sec w rejonie Paryża. Pociąg opuszcza Sète w środę rano i przyjeżdża do Paryża w czwartek o 7:00 rano. Podróż powrotna rozpoczyna się w środę wyjazdem z Paryża o 18:00 i przyjazdem do Sète w czwartek o 12:00.
Kolejowe połączenie Sète-Noisy-le-Sec (Żródło: Ecol)

To nowe połączenie kolejowe dla naczep P400 jest pierwszym etapem budowy transportowego korytarza północ-południe. W połowie grudnia 2016 roku częstotliwość połączeń wzrośnie do dwóch w tygodniu. Wydajność i częstotliwość usług kolejowych będzie zwiększona w roku 2017 ponieważ Ekol zamierza dodać drugi statek obsługujący połączenie między Izmirem, a Sète. Obecnie Ekol i VIIA pracują nad połączeniem między Sète a Wielką Brytanią, krajami Beneluksu oraz Niemcami.

 - Nasza strategia zakłada zwiększanie ilości połączeń kolejowych w Europie.  Nowy pociąg oferowany przez Ekol jest kolejnym krokiem w tym kierunku. Czas tranzytu jest podobny jak w transporcie drogowym, ale oczywiście kolej jest bardzie ekologiczna.  Dzięki nowemu połączeniu Sète - Paryż, każdego miesiąca emitujemy 180 000 kg CO2   mniej, co oznacza „uratowanie” lasu o wielkości 20 boisk do piłki nożnej. Dzięki temu nasze motto 'logistics for a better world’ staje się prawdziwe. Teraz, dzięki nowemu połączeniu, transportujemy koleją około 1500 naczep i kontenerów tygodniowo - mówi Wojciech Brzuska, General Manager i Executive Board Member, Ekol Europe.

- Ekol wykorzystuje już nasze połączenie między Hiszpanią, a Luksemburgiem – Lorry-Rail. Cieszymy się, że nasze relacje z firmą rozwijają się dzięki temu nowemu unikalnemu połączeniu kolejowo-morskiemu między Turcją, a Paryżem przez port Sète. Trwają dyskusje mające na celu otworzenie nowych połączeń w Europie Północnej - oświadczył Daniel Lebreton, Dyrektor Sprzedaży VIIA.

- Dzięki temu pociągowi możemy lepiej połączyć Turcję i Iran z Europą, Maghreb z Paryżem, a rozwiązanie, które oferujemy jest naprawdę ekologiczne. Warto wspomnieć, że dzięki wagonom VIIA, nowy pociąg Ekol jest pierwszym, który umożliwia transport P400 z Sète do Paryża. Dlatego też możemy wykorzystywać go do transportu naczep typu mega i innych jednostek, na przykład nadwozi wymiennych typu mega oraz kontenerów. W Ekol, pragniemy rozwijać połączenia kolejowe, między wschodem a zachodem, z Paryża na Węgry i do Rumunii. Nasze plany są ambitne, ale jesteśmy pewni, że skorzystają na nich nasi klienci – mówi Alaa Jennane, Business Development Manager w Ekol.  

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczy.com - KLIKNIJ

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Siedziba i nowe centrum logistyczne Schavemaker już otwarte
Ponad 50% polskich firm ma problem ze znalezieniem pracowników
Wywiad z Rafałem Krajewskim, Dyrektorem Generalnym GEFCO Polska
Już w czerwcu kolejna konferencja logistyczna
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA