2018-06-21 | Wymiana doświadczeń

Forum Wizja Rozwoju za 3 dni

Innowatorzy, przedsiębiorcy i wizjonerzy spotkają się 25 i 26 czerwca w Gdyni, podczas Forum Wizja Rozwoju – największego wydarzenia gospodarczego w Polsce północnej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
Forum Wizja Rozwoju za 3 dni (Żródło: Forum Wizja Rozwoju)

Forum podzielone zostało na 17 bloków tematycznych, obejmujących takie zagadnienia jak: energetyka, szkolnictwo zawodowe, budownictwo, niepodległość gospodarcza, start-up, hackathon, forum partnerów, strefa ekonomiczna Polska, strefy ekonomiczne w Polsce, ekomobilność, e-gospodarka, transport, spedycja, logistyka, społeczna odpowiedzialność biznesu, srebrna gospodarka, gospodarka odpadami, automatyzacja i robotyzacja oraz gospodarka morska.

Wydarzenie zgromadzi 5 tysięcy uczestników i 500 prelegentów, którzy wezmą udział w prawie 100 panelach dyskusyjnych. Główną intencją Forum jest stworzenie pola do dyskusji o likwidowaniu barier dla przedsiębiorczości i tworzeniu dogodnych warunków dla rozwoju polskich firm, których produkty mogą konkurować na globalnym rynku.

-Gospodarka ma wiele obliczy. To niezwykle skomplikowana sieć powiązań i zależności między państwami, firmami, instytucjami oraz lokalnymi społecznościami. Świadczy o tym choćby program tegorocznego Forum Gospodarczego Wizja Rozwoju. Jestem pod wielkim wrażeniem różnorodnej tematyki zaproponowanej przez organizatorów i licznego grona ekspertów, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie –mówi Grzegorz Ksepko, wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych grupy Energa. I dodaje: - Choć energetyka ma na forum dedykowany sobie blok, z zainteresowaniem będziemy też śledzić panele spoza niego. Szczególnie bliski nam jest blok „Srebrna Gospodarka”. Według wszystkich statystyk seniorzy z biegiem lat stawać się będą coraz liczniejszą grupą społeczną, a ich nawyki i potrzeby, sposób, w jaki kształtować będą popyt, zdefiniują przyszłe trendy w biznesie i przemyśle.
Blok poświęcony seniorom zaplanowano na drugi dzień forum - 26 czerwca. Udział jest darmowy, ale obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie seniorzywizjarozwoju.pl

Potrzebę organizacji tego typu wydarzenia dostrzegają również przedstawiciele sektora gospodarczego.
-Ożywienie gospodarcze charakteryzują zarówno rosnąca produkcja, dynamizacja zatrudnienia, wzrost liczby inwestycji, jak i większa konsumpcja, dochody, czy pomnażanie kapitału obecnego na rynku. Istotne znaczenie dla tempa rozwoju mają między innymi potencjał ludzki, postęp techniczny a zarazem innowacje, ale też zrównoważone gospodarowanie posiadanymi zasobami – mówi Rafał Pawełczak, prezes zarządu i wiceprezes ds. rozwoju KGHM Polska Miedź S.A. i dodaje: - Ten długofalowy proces potrzebuje partnerów rozumiejących mechanizm zachodzących przemian. Mianownikiem, który nas łączy jest wspólna wizja rozwoju Polski. Forum stanowi okazję do poruszenia tematów kluczowych dla dalszej ekspansji gospodarki państwowej, jej stabilnej przyszłości i wzmocnienia marki narodowej na światowej scenie. Jestem przekonany, że różnorodność zagadnień omawianych podczas tego wydarzenia zjedna szerokie grono odbiorów. Natomiast wnioski płynące z dyskusji przyczynią się do zgodnej budowy wartości kapitału krajowego.

Jednym z partnerów Forum będzie Bank Gospodarstwa Krajowego, którego przedstawiciel weźmie udział w panelu „Finansowanie Przedsięwzięć Strategicznych dla Państw Trójmorza.” Prezes Zarządu BGK, Beata Daszyńska-Muzyczka deklaruje, że misją banku, jako państwowego podmiotu jest finansowanie ekspansji polskich przedsiębiorstw w regionie: -Mamy świadomość, że na wysoce konkurencyjnych rynkach międzynarodowych polskim przedsiębiorstwom niezbędny jest solidny partner, który pozwoli wesprzeć ich plany rozwojowe. Chcemy ułatwić ekspansję nie tylko projektom o strategicznym znaczeniu dla Polski, ale również pomóc w odniesieniu pierwszych sukcesów podmiotom, które na rynkach międzynarodowych stawiają dopiero swoje pierwsze kroki.

Udział w Forum zapowiedzieli przedstawiciele takich instytucji i firm, jak Instytut Badań Edukacyjnych, KGHM Polska Miedź S.A., URSUS S.A., Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o., Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Pomorska Kurator Oświaty.

-Zapewne wszyscy znamy tę myśl nieznanego autora: „Kiedy brakuje nam wizji, wtedy gonimy za iluzją.” To proste zdanie jest niczym motto, które każdego dnia obrad Forum Wizji Rozwoju powinno nam przypominać o naprawdę ważnej sprawie – wizji Polski i jej pozycji w świecie za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Pomysły, które powstaną dziś, wkrótce mogą zmienić całą naszą rzeczywistość. Jestem pewny, że Forum przyniesie wiele znakomitych i innowacyjnych pomysłów, idei, które szeroko otworzą drzwi do Polski jutra – mówi Olgierd Cieślik Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego

W ramach Forum Wizja Rozwoju będzie można wziąć udział w konkursie Smart City Hackathon, Jest on skierowany do grafików, programistów, studentów, naukowców, przedsiębiorców i osób, które nie boją się wychodzić poza myślowe schematy. Organizatorzy: Fundacja Vizja Rozwoju oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zapraszają wszystkich, mających potrzebę wprowadzenia zmian do polskich miast, chcących wpłynąć na poprawę życia społeczności miejskiej oraz mają pomysł, jak podnieść atrakcyjność oraz konkurencyjność polskich miast na arenie międzynarodowej.

Aby wziąć udział w Smart City Hackathon Wizja Rozwoju  należy zebrać drużynę albo zgłosić się samodzielnie i założyć konto na ChallengeRocket.com, a następnie zarejestrować się na wydarzenie. Następny etap to przedstawienie swojej idei podczas konkursu i praca nad jej rozwojem. Każdy zaprezentowany projekt będzie brał udział w głosowaniu online i może wygrać Nagrodę Publiczności. Zwycięzca Nagrody Głównej otrzyma 5 tysięcy złotych i nawiąże współpracę z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii nad dalszym wsparciem swojego rozwiązania.

Gdynia przyjmie uczestników Forum Wizja Rozwoju w dwóch obiektach, które należą do wizytówek miasta – Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia oraz nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej Gdynia Arena. To w tym miejscu, wieczorem 25 czerwca, odbędzie się wręczenie Nagród Gospodarczych.

Więcej informacji na stronie wizjarozwoju.pl


Zobacz także

4 mld zł. wygenerowało Centrum Rozwoju Technologii Amazon
Z atakiem IT lepiej radzą sobie własne działy bezpieczeństwa
Czy deficyt pracowników zmieni preferencje w zatrudnianiu?
Nabór programu dla startupów w oparciu o know-how MIT
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Platooning: ruszyły testy technologii w systemach logistycznych
Silne aglomeracje rozwijają innowacyjne usług przemysłu
Ponad 5000 odwiedzających na targach w Krakowie
"Ideation-as-a-Service" - wprowadzaj innowacje z szybkością myśli
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA