2018-04-30 | Wymiana doświadczeń

Finał Global Challenge SCM - The Fresh Connection 2018

W ostatnim tygodniu kwietnia rozpoczął się drugi etap zawodów Global Challeng SCM – The Fresh Connection 2018, czyli Global Challenge Rounds. Jego stawka jest bardzo wysoka, bowiem drużyny z jednego kraju rywalizują między sobą o udział w światowym finale.

Zwycięzca może być tylko jeden. W tym roku świadkiem pojedynku o tytuł mistrza świata w zarządzaniu łańcuchem dostaw będzie Mediolan. Etap Global Challnege Rounds potrwa do 1 czerwca, a już 4 czerwca zostaną ogłoszone wyniki.

W tegorocznej edycji bierze udział 14 polskich zespołów. Reprezentują one między innymi firmy: Delphi Powertrain Poland, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA, Rockwell Automation, ArjoHuntleigh Polska, Dell Products Poland (dwa zespoły), Sonoco Consumer Products Poland Sp. z o.o., Geberit Group, Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o., L’OREAL Warsaw Plant. Wśród tegorocznych uczestników są także obrońcy tytułu Mistrza Polski z zeszłych rozgrywek, drużyna Bell PPHU.

-Po bardzo udanym starcie w zeszłorocznej edycji TFC, zdecydowaliśmy się ponownie przystąpić do zmagań, ale tym razem w odświeżonym składzie – mówi Bartosz Woliński, kapitan drużyny Bell PPHU. -Za główny cel stawiamy sobie poszerzenie horyzontów oraz wzmocnienie współpracy, ale skłamalibyśmy mówiąc że wynik nie ma znaczenia. Obrona tytułu Mistrza Polski oraz perspektywa walki o tytuł Mistrza Świata w Mediolanie są dla nas ogromną motywacją do działania.

Główna nagroda to kurs SCM na Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Bostonie. Jednak organizatorzy polskiej części zawodów postanowili zwiększyć pulę nagród dla uczestników w naszym kraju. W tym roku uhonorowane zostaną 3 pierwsze zespoły sklasyfikowane w etapie krajowym.

Dla drużyny, która zajmie 1. miejsce, oprócz udziału w światowym finale w Mediolanie, zaplanowana jest wizyta w miejscowości Monza i możliwość przejażdżki po torze Formuły 1. Dla wszystkich członków zwycięskiego zespołu przewidziano także vouchery o wartości 2900 zł netto do wykorzystania na szkoleniach otwartych MPM Productivity Management.

Dla wszystkich członków drużyny, która zajmie 2. miejsce zostaną wręczone vouchery o wartości 2900 zł netto do wykorzystania na szkoleniach otwartych MPM Productivity Management. Dla wszystkich członków zespołu na 3. miejscu nagrodą będzie rabat 50% do wykorzystania na wybrane szkolenie otwarte firmy MPM Productivity Management. Podróż oraz pobyt drużyny w Mediolanie, która wygra krajowe eliminacje, są pokrywane przez polskiego przedstawiciela organizatora, firmę MPM Productivity Management.

Przebieg zawodów można śledzić w mediach społecznościowych:

- na LinkedIn.com pod adresem https://www.linkedin.com/showcase/global-challenge-scm-%E2%80%93-tfc/

- na Facebook.com pod adresem https://www.facebook.com/gctfcpolska/

Pełne informacje na http://www.scmteam.pl/

**

The Fresh Connection* (TFC) to innowacyjna symulacja ‘web-based business’ angażująca uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem (nazwanym właśnie The Fresh Connection) produkującym soki owocowe. Decyzje do podjęcia przez uczestników symulacji są tożsame z rzeczywistymi dylematami z którymi pracownicy spotykają się w codziennej pracy. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i finanse. Wirtualna firma stoi w obliczu spadku wydajności, kierownictwo firmy musi jak najszybciej wydostać firmę z kłopotów. To środowisko wysokiego ciśnienia, w którym skuteczne zarządzanie łańcuchem dostaw jest kluczem do sukcesu. Zrozumienie połączeń pomiędzy poszczególnymi funkcjami i współpraca są kluczowymi elementami sukcesu całego przedsiębiorstwa.


Zobacz także

Czy rynek pracy nadąży za potrzebami branży AGD?
Laboratorium testowe innowacji logistycznych
"Ideation-as-a-Service" - wprowadzaj innowacje z szybkością myśli
Czy grozi nam globalny kryzys?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Studiuj logistykę i pracuj w CL Żabka
Konrad Danek wygrał X Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną
Wystartował pierwszy etap zawodów Global Challenge - The Fresh Connection 2017
Zagraj o „dziką kartę” zawodów Global Challenge The Fresh Connection 2017.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA