2017-09-13 | Wymiana doświadczeń

Bezproblemowa przeprowadzka

Widmo przeprowadzki większości z nas spędza sen z powiek – samo spakowanie najważniejszego dobytku do pudeł jest tylko preludium do wyzwania związanego z przewiezieniem naszych rzeczy, szczególnie za granicę, gdy nie dysponujemy samochodem z pojemnym bagażnikiem. Zaś legendy o cenach przesyłek zagranicznych na poczcie słyszał każdy z nas – co gorsza, mają one w sobie ziarno prawdy.
Bezproblemowa przeprowadzka (Żródło: Fot. Euro-paka.pl)
Rynek usług pocztowych i kurierskich w ostatnich latach w Polsce rozwinął się bardzo dynamicznie – wiele osób z pewnością pamięta, jak jeszcze kilka lat temu Poczta Polska stanowiła synonim nie profesjonalizmu, ponieważ na dotarcie przesyłki priorytetowej z sąsiedniego miasta czekało się tygodniami (o ile nie zniknęła gdzieś po drodze, co wcale nie było tak rzadkim zjawiskiem, jak mogłoby się wydawać). Rynek usług kurierskich dla klienta indywidualnego niemalże wówczas nie istniał lub oferował transport w horrendalnych cenach.

Doskonała alternatywa

Przy przeprowadzce, szczególnie za granicę, raczej nie zabieramy ze sobą wszystkiego – meble lub wyposażenie kuchenne to rzeczy na tyle duże i ciężkie, że ich transport byłby zupełnie nieopłacalny. Bardzo często zostaje nam wiele mniejszych przedmiotów, które bez trudu spakujemy do pudeł. Nadal problemem pozostaje jednak ich przetransportowanie – w wielu przypadkach przewiezienie przy sobie kilkunastu kilogramów dodatkowego bagażu jest niemożliwe, paczki pocztowe są zaś rozwiązaniem drogim, powolnym i niezbyt bezpiecznym. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem może okazać się kurier.

Rynek kurierski ma się coraz lepiej

Firmy kurierskie rosną jak na drożdżach – i nic dziwnego. Według raportu firmy PWC w 2018 roku wyślemy około 440 milionów paczek, a wartość tego rynku wzrośnie do zawrotnych 6 miliardów złotych. Trend działa na korzyść nas jako klientów – już dziś przesyłki krajowe są oferowane w cenach porównywalnych z paczkami pocztowymi, przy dużo lepszym czasie dostawy i obsłudze. W przypadku przesyłek zagranicznych różnice są jeszcze większe – firmy, takie jak Euro-paka.pl, oferują wysyłkę dwudziestokilogramowej paczki do Wielkiej Brytanii w cenie o połowę niższej, niż gdyby taką samą paczkę nadać przy pomocy poczty. Warto też pamiętać, że do niższych kosztów dochodzi szybsze doręczenie (firmy kurierskie dysponują własną międzynarodową flotą) oraz lepszą kontrolą nad paczką (gdzie cały czas jest ona pod pieczą jednej firmy).

Świadomość jakości usług kurierskich w społeczeństwie wyrasta z każdym rokiem – także coraz ostrzejsza konkurencja wymusza oferowanie usług w niższych cenach, co naturalnie skutkuje częstszym wybieraniem ich do przesłania paczek. Przy obecnych cenach zdecydowanie opłaca się skorzystać z tej opcji przy przeprowadzce – największym problemem może być co najwyżej znalezienie odpowiednio pojemnych pudeł.

Zobacz także

Kierowcy mają problemy ze zdrowym odżywianiem
Nadchodzi blockchain i nie bierze żadnych zakładników
Poprawa wydajności przedsiębiorstwa przy użyciu ERP
Automatyzacja produkcji receptą na braki kadrowe
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Akcja „Walizka”- podróżowanie bez bagażu
Paczka z automatu samoobsługowego
Paczkę Zalando można będzie zwrócić w 6000 punkach
Dwie dekady firmy kurierskiej General Logistics Systems Poland
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA