2018-01-24 | Nowości dla TSL

Systemy Infis w praktyce, czyli zalety monitoringu GPS

W jaki sposób obniżyć koszta eksploatacji i usprawnić zarządzanie flotą transportową? Jak poprawić komunikację między kierowcą a centralą i jak mieć lepszą kontrolą nad pracownikiem oraz realizowanym zleceniem. Wystarczy skorzystać z systemów AVL takich jak te oferowane przez firmę Infis.
Systemy Infis w praktyce, czyli zalety monitoringu GPS (Żródło: Infis)

Usługi AVL są coraz bardziej cenione przez zarządców flot samochodowych. AVL to oczywiście skrót od automated vehicle location. Branża ta rozwija się bardzo dynamicznie, a korzystający z systemów tego rodzaju mogą się cieszyć coraz szerszym zakresem możliwości, jakie one oferują. Jakie więc są ich zalety?

Na przykładzie Infis Fleet Analyst, aplikacji wspierającej procesy logistyczne, można bardzo łatwo wykazać, co systemy GPS dają przedsiębiorcom. Dzięki IFA możliwe jest precyzyjnie określenie lokalizacji pojazdu i to w czasie rzeczywistym. System zapewnia stały dostęp online do monitorowanych obiektów. W praktyce oznacza to, że zarządca floty transportowej ma dokładną wiedzę m.in. na temat tego, co w danym momencie robi kierowca, czy wypełnia powierzone zadania, czy ma opóźnienia, czy jest przed czasem, jaką trasę podąża, itd. Dyspozytor może dowolnie zmieniać status pojazdu, wyznaczać cele i to zarówno dla pojedynczego pojazdu, jak i dla całej ich grupy. Może również planować harmonogramy pracy, pilnując terminowości dostaw czy wyznaczając strefy przeładunkowe. Wszystko to dzięki modułom z intuicyjnym interfejsem i czytelnym systemem raportowania.

Istotnym udogodnieniem jest również odpowiedni moduł, który pozwala zarządzać gospodarką paliwową. Infis Fleet Analyst umożliwia nie tylko monitoring pojazdów, ale także dystrybutorów na wewnętrznych stacjach paliw. Przedsiębiorca dostaje szczegółową analizę danych dotyczących tankowań, zużycia paliwa, zgodności danych z bilingów i od operatorów paliwowych z rzeczywistą ilością zatankowanego paliwa i jego zużyciem. Wszystkie dane są przedstawiane w przejrzysty i dokładny sposób, łącznie z raportowaniem miejsc tankowania czy ewentualnych nieprawidłowości. System pozwala więc na lepsze planowanie i oszczędność w obszarze gospodarki paliwowej, a oprócz tego umożliwia wykrywanie nadużyć.

Modułowość aplikacji i urządzeń telematycznych jest zresztą sporą zaletą monitoringu GPS. Można ich działanie dostosować do profilu właściwie każdego rodzaju działalności gospodarczej. Przykładowo, w transporcie chłodniczym Infis Fleet Analyst i inne rozwiązania firmy można wykorzystać do śledzenia zmian temperatury w komorze chłodniczej pojazdu. W wypadku przekroczenia wartości krytycznych temperatury, zwiększonej wilgotności powietrza, nieprzestrzegania norm, nieuprawnionego lub przypadkowego otwarcia ładowni, dyspozytor zostanie natychmiast powiadomiony o problemie.

Ale to nie koniec zastosowań systemów GPS. Infis oferuje swe rozwiązania także zarządzającym flotami samochodów budowlanych, samochodów dostawczych czy wszelkim przedsiębiorstwom, które udostępniają samochody służbowe, wymagając przy tym kontroli tego, co robi pracownik lub czy jest on bezpieczny. Urządzenia i aplikacje Infis pozwalają zresztą na monitoring nie tylko floty pojazdów, ale i personelu czy obiektów. Z kolei specjalistyczny system Infis ODPADER pozwala zoptymalizować zarządzanie i obsługę gospodarki odpadami oraz dostosować ją do wymogów prawa, jako że samorządy są zobowiązane nie tylko do odbioru nieczystości, ale i do monitorowania oraz sprawozdawania realizacji tego rodzaju zadań. A to tylko część możliwości, jakie oferuje monitoring GPS.

 

Zobacz także

Eurowag wprowadził urządzenie do elektronicznej obsługi europejskich opłat drogowych
DRABPOL wprowadził nową generację tachografów dla przewoźników
Toyota e-Palette Concept: transport osób i towarów w przyszłości
Jedno urządzenie, które połączy płatne drogi w Europie już dostępne
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

W jaki sposób geolokalizacja pomaga działać efektywniej?
Jak przekonać swoich kierowców do monitoringu pojazdu?
Poznaj 5 rozwiązań technologicznych zmieniających branżę TSL
Od palmtopa do DVR: historia nawigacji i wideo rejestratorów
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA