2019-04-10 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Projekt Waimea Małe Magazyny został zainaugurowany

Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A. rozpoczyna w całej Polsce realizację nowego projektu Małe Magazyny. 3 kwietnia br. w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa inaugurująca nową inwestycję Waimea MM – Małe Magazyny. W konferencji wzięli udział przedstawiciele inwestora – Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A., Urzędu Miasta Bydgoszcz oraz Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy Prezes Zarządu Waimea Holding S.A. Andrzej Rosiński zaprezentował nowy projekt Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Waimea MM – Małe Magazyny. Waimea Holding S.A. rozpoczyna proces budowy hal magazynowych klasy A z małymi modułami magazynowymi do sprzedaży i na wynajem. W całej Polsce, w miastach powyżej 150 tysięcy mieszkańców, powstanie kilkadziesiąt tego typu obiektów na działkach o powierzchni od 1,8 ha do 3 ha. Hale o powierzchni całkowitej między 7 000 a 15 000 mkw. będą posiadać własną infrastrukturę – pomieszczenia biurowo-socjalne, uniwersalne bramy przeładunkowe oraz parkingi. Powierzchnie magazynowe - małe moduły, w zależności od lokalizacji, będą dostępne już od 300 do 1 000 mkw. Budynki, poprzez dostępność małych modułów magazynowych wraz z udogodnieniami, będą tworzyć wygodne miejsce do prowadzenia działalności z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Pierwsze tego typu inwestycje inwestor planuje zrealizować w Bydgoszczy, w Nadarzynie koło Warszawy, w Poznaniu oraz w Gdańsku. Waimea Holding będzie także zarządzać nieruchomościami oraz świadczyć usługi komercjalizacji na zlecenie przyszłych inwestorów.

„Bacznie obserwujemy rozwój handlu i produkcji w naszym kraju, widzimy rosnący popyt na małe moduły magazynowo-produkcyjne w wielu regionach Polski. Dynamiczny rozwój sektora e-commerce dodatkowo potęguje popyt na magazyny z małymi modułami. Położenie magazynu w granicach administracyjnych miast, umożliwia firmom szybką dystrybucję towarów. Pierwszy tego typu obiekt zrealizowaliśmy z dużym sukcesem właśnie w Bydgoszczy. Dopasowane do potrzeb najemców magazyny cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i 100 procent powierzchni w bydgoskiej hali SBU zostało wynajęte. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku rozpoczynamy budowę nowej inwestycji Waimea MM Bydgoszcz z małymi modułami magazynowymi. Nowoczesne przestrzenie magazynowo-produkcyjne zapewnią firmom doskonały rozwój, podniosą warunki, jakość oraz kulturę pracy” – podkreśla Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding S.A.

Pierwsza inwestycja Waimea MM - Małe Magazyny została przygotowana do realizacji w Bydgoszczy. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na czerwiec br. Projekt Małe Magazyny w Bydgoszczy przewiduje budowę 19 modułów magazynowych o powierzchni 527 mkw. wraz z towarzyszącą powierzchnią biurowo-socjalną 86 mkw. Budynek klasy A o powierzchni 11 780 mkw. jest zaprojektowany z podziałem na moduły magazynowo-produkcyjne, z możliwością uruchomienia produkcji lekkiej, wraz z dedykowanym do każdego modułu zapleczem biurowo-socjalnym. magazynowego.

„Projekt Małe Magazyny (MM) przewiduje realizację budynków magazynowych klasy A wraz ze wszelkimi udogodnieniami oraz standardem jak dla dużych, nowoczesnych magazynów skierowane jednak do odbiorcy, który do swojej działalności wymaga magazynu o powierzchni poniżej 1000 mkw. W naszej ofercie stawiamy na elastyczne warunki współpracy w postaci unikatowej na rynku możliwości zakupu modułów magazynowych lub najmu powierzchni. Najemcom oferujemy czynsz w polskich złotych aby  nie ponosili ryzyka walutowego. Decydując się na współpracę z Waimea Holding S.A. nasi klienci otrzymają równocześnie profesjonalną obsługę zarządzania nieruchomością oraz wsparcie w pozyskaniu finansowania lub najemców” – dodaje Adrian Biesaga, Dyrektor ds. rozwoju, odpowiedzialny za tworzenie i  rozwój projektu Małe Magazyny Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.

Do dyspozycji najemców będą obszerne place manewrowe oraz miejsca parkingowe W ramach projektu Waimea MM stawki czynszu będą oferowane w polskich złotych.Inwestycja powstanie w doskonałej lokalizacji, w południowo-wschodniej części miasta Bydgoszcz z dostępem do komunikacji miejskiej, przy ulicy Mokrej róg Chemicznej. Dogodne połączenie z autostradą A1 i drogą ekspresową S10 oraz z Portem Lotniczym w Bydgoszczy zapewnia dobry dostęp do inwestycji. Atutem bydgoskiej lokalizacji jest jej doskonałe miejskie położenie, które gwarantuje dostęp do pracowników oraz transportu publicznego.

„Od wielu lat Bydgoszcz jest centrum przemysłowym województwa kujawsko-pomorskiego. Mocny sektor produkcyjny, a zarazem dogodna lokalizacja Bydgoszczy na mapie Polski i skomunikowanie z dużymi ośrodkami gospodarczymi, sprzyjają rozwijaniu się na tym obszarze rynku magazynowo-logistycznego. Można to dostrzec w coraz większej liczbie lokujących się w naszym mieście centrów dystrybucyjnych, a także powstających powierzchni magazynowych, których aktualne zasoby sięgają już ok. 345 000 m2” – mówi Edyta Wiwatowska, Prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i dodaje – Bydgoszcz to miasto gotowe na dalszy rozwój sektora magazynowo-produkcyjnego. W tym zakresie duży potencjał dostrzegamy właśnie w rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, które stanowią siłę napędową dla lokalnej gospodarki.

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstw działających w Polsce wpływa na rynek powierzchni magazynowych i na sektor usług logistycznych. Firmy małe i duże coraz chętniej zlecają prowadzenie procesów logistycznych wyspecjalizowanym zewnętrznym operatorom. Rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny, a klienci coraz bardziej wymagający to decyduje, że firmy zlecają realizację operacji logistycznych firmom zewnętrznym, tym samym poszukują mniejszych powierzchni magazynowych, w halach SBU (Small Business Units) na terenie całej Polski. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku Grupa Kapitałowa Waimea Holding podjęła decyzję o realizacji projektów deweloperskich Waimea Małe Magazyny w średnich miastach na terenie całej Polski. Rynek powierzchni magazynowych rozwija się wraz z dynamicznie rozwijającym się rynkiem e-commerce, oraz rozwojem logistyki Just in Time. Rosnąca popularność zakupów przez internet stawia szereg wyzwań przed podmiotami. Jednym z fundamentów sukcesu na rynku handlu jest dobra logistyka i dobrze zlokalizowany magazyn. Dotyczy to praktycznie każdej branży, ale na rynku e-commerce właśnie ten element nabiera szczególnego znaczenia. W kolejnych latach będzie widoczny dalszy wzrost zainteresowania powierzchniami logistycznymi SBU. Nie bez znaczenia tendencja skrócenia drogi dotarcia towaru do klienta, a to przekłada się także na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe, w tym sektorze jest olbrzymi potencjał. Wiele międzynarodowych firm handlowych wykorzystuje polskie magazyny do obsługi transakcji dotyczących innych krajów europejskich, co stanowi kolejny bodziec rozwojowy dla branży.

Niewątpliwym atutem Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. jest znajomość lokalnych potrzeb a przede wszystkim potrzeb najemców, oraz szybkie reagowanie na nowe tendencje pojawiające na krajowych i europejskich rynkach komercyjnych. Waimea Holding oferuje najnowocześniejsze rozwiązania i na każdym etapie procesu inwestycyjnego dba o zapewnienie wysokich standardów realizowanych projektów. Gwarantuje najwyższą jakość obiektów magazynowych realizowanych przez wysokiej klasy specjalistów, doświadczony zespół architektów oraz uznanych generalnych wykonawców. Są to inwestycje dedykowane dla przedsiębiorców, którzy preferują posiadanie magazynu na własność oraz inwestorów, którzy są zainteresowani ulokowaniem wolnych środków finansowych i stałymi przychodami z najmu.

WAIMEA MM BYDGOSZCZ w liczbach

 • 19 modułów magazynowych
 • powierzchnia modułów od 527 do 565 mkw.
 • powierzchnie biurowo-socjalne od 86 mkw. do 92 mkw.
 • 1 hala o powierzchni 11 780 mkw.
 • działka 2,6 ha
 • magazyn klasy A
 • wysokie składowanie
 • nowoczesna infrastruktura
 • bramy załadunkowe z poziomu „0"– 19 sztuk
 • wysoka klasa odporności ogniowej
 • moduły magazynowe wyposażone w urządzenia pomiarowe zużycia mediów
 • miejsca parkingowe – 3 miejsca parkingowe zabezpieczone do modułu
 • łącznie 106 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych

W ramach inwestycji WAIMEA MM BYDGOSZCZ oferuje do sprzedaży i na wynajem i 19 modułów magazynowych o powierzchni 527 mkw. wraz z powierzchnią biurowo socjalną 86 mkw.

Projekt architektoniczny przygotowała pracownia APA Birecki.

Generalny wykonawca inwestycji zostanie wybrany do połowy czerwca br.

Planowany termin rozpoczęcia budowy – czerwiec 2019.

Planowany termin zakończenia budowy i oddania do użytkowania – grudzień 2019.

Inwestorem projektu MM BYDGOSZCZ jest spółka celowa WAIMEA MM Sp. z o.o. Sp. komandytowa należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Nowy najemca w magazynie Hillwood pod Warszawą
Panattoni Europe zbuduje halę dla Rockwell Automation
PEKAES otwiera drugi terminal w tym roku
P3 odnotowało w 2018 roku silny wzrost m.in. dzięki ecommerce
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Zawieszono wiechę na Waimea Cargo Terminal Airport w Szczecinie
Pierwsza hala Waimea Logistic Park Stargard zgodnie z planem
Jest działka pod budowę Waimea Cargo Terminal Szczecin–Goleniów
Początek projektu Waimea Cargo Terminal Szczecin – Goleniów
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA