2018-07-18 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Dachser powiększa magazyny w Hiszpanii

Dachser, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, otworzył nowe obiekty w Logroño i Saragossie w Hiszpanii, zwiększając powierzchnię magazynową o 28 tys. mkw. Poprzez nowe inwestycje firma kontynuuje realizację strategii rozwoju na Półwyspie Iberyjskim. W tym roku Dachser zainwestuje w tym regionie 7,6 mln euro.
Dachser powiększa magazyny w Hiszpanii (Żródło: Dachser)

Dachser posiada gęstą sieć transportową na terenie całej Europy składającą się z 363 oddziałów, z czego aż 87 znajduje się w Hiszpanii i Portugalii. Wraz z nowo otwartymi magazynami w hiszpańskich regionach Aragonia i La Rioja, operator rozbudowuje swoją sieć logistyczną w północno-wschodniej części kraju.

-Poprzez nowe inwestycje wzmacniamy naszą obecność w regionie, wspierając jednocześnie rozwój lokalnych przedsiębiorstw przemysłowych. Dzięki oferowaniu wysokiej jakości usług zapewniamy zaawansowane rozwiązania logistyczne dostosowane do potrzeb każdego klienta – mówi Juan Quintana, Dyrektor Zarządzający Dachser European Logistics Iberia.

W Saragossie, gdzie Dachser dysponuje już silną siecią logistyczną, niedawno udostępniono ponad 26,6 tys. mkw. dodatkowej powierzchni w ramach trzech nowych magazynów. Dwa z nich znajdują się na obszarach przemysłowychPlaza iMalpica. Kolejny z rozbudowanych obiektów, położony wLogroño - stolicy prowincji La Rioja, podwoił ilość miejsca przeznaczonego na transport i potroił swoje moce przerobowe dotyczące przesyłek.

Obecnie w północnych regionach prowincji La Rioja, Aragonii i Navarra znajduje się ponad 70 tys. mkw. powierzchni na potrzeby logistyczne oraz działa ponad 70 codziennych bezpośrednich kursów zapewniających połączenie z pozostałymi oddziałami sieci Dachser. Dzięki temu klienci mogą korzystać z elastycznego rozkładu jazdy, a także pełnego dostępu do dowolnego punktu w Hiszpanii czy w innych częściach Europy. W tym celu w 2017 roku Dachser uruchomił nowe, codzienne i bezpośrednie trasy - z Saragossy do Mediolanu i Bolonii. Wraz z pozostałymi dziewięcioma połączeniami z Saragossy do Francji linie te uzupełniają rozbudowaną międzynarodową sieć Dachser.


Zobacz także

Investa wynajmuje magazyn w City Logistics Wrocław I
SpaceFactory realizuje prace projektowe i wykonawcze w Hillwood Kalwaria
Ponad 20 tys. mkw magazynu wynajęte w 7R Park Tczew
IKEA Industry Lubawa nowy magazyn wyrobów gotowych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dachser będzie jeździł do jednego ze swoich trzech hubów
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec
Dachser z bezpośrednią linią ze Strykowa do Holandii
Dachser z czarterem do Szanghaju na szczyt sezonu
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA