2018-03-06 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Technohub Bruksela

DHL Express uruchomił w lutym na lotnisku w Brukseli najnowocześniejszy regionalny hub, wyposażony w najnowszą technologię logistyczną. Nowy obiekt prawie czterokrotnie zwiększa przepustowość DHL Express w Brukseli, mogąc przetwarzać do 42.000 przesyłek na godzinę. Hub, w który zainwestowano ponad 140 milionów euro, przyczynił się do tej pory do powstania dodatkowych 200 nowych stanowisk pracy w DHL na lotnisku, trzy lata wcześniej niż pierwotnie planowano.
Technohub Bruksela (Żródło: DHL Express)

Ken Allen, dyrektor generalny DHL Express, powiedział: -Bruksela odgrywa kluczową rolę w światowej sieci DHL Express. Nowo otwarty hub jest jednym z naszych największych węzłów na świecie, a ze względu na swoje położenie w logistycznym sercu Europy, pełni ważną rolę w połączeniu firm z tego regionu ze światem. Nowy obiekt stanowi kluczowy element naszego ogólnoświatowego planu inwestycyjnego i będzie wspierał nasz rozwój, wydajność naszej sieci i wysoki poziom jakości, dzięki któremu klienci zwracają się właśnie do DHL Express.

Nowe centrum o powierzchni 36.500 m² (łącznie z magazynem i biurem) niemal czterokrotnie zwiększa przepustowość DHL Express w Brukseli. Przy pełnej przepustowości, dwa zautomatyzowane systemy sortowania mogą przetwarzać do 42.000 przesyłek na godzinę, co czyni z nich piąty co do wielkości węzeł w globalnej sieci DHL. Oferuje połączenia lotnicze i naziemne z wieloma europejskimi destynacjami, a także bezpośrednie połączenia międzykontynentalne z Amerykami, Bliskim Wschodem i Afryką.

Koen Gouweloose, wiceprezes DHL Brussels Hub, powiedział: -Nowe centrum jest doskonałym przykładem najnowocześniejszej technologii logistycznej. Umożliwia jeszcze szybsze i wydajniejsze przetwarzanie większej liczby przesyłek. Hub pozwala nam odgrywać ważną rolę w sieci, jednocześnie poświęcając szczególną uwagę bezpieczeństwu i warunkom pracy naszych 1.200 pracowników, którzy dostarczają klientom najwyższej jakości usługi DHL Express. 

W oficjalnym otwarciu nowego centrum DHL Express uczestniczyło 200 ważnych gości, w tym belgijscy politycy, m.in.. Wicepremier i Minister spraw wewnętrznych - Jan Jambon, Wicepremier i Minister ds. Agendy Cyfrowej, Telekomunikacji i Usług Pocztowych - Alexander De Croo, Federalny Minister ds. Komunikacji i Transportu - François Bellot i flamandzki Minister ds. Komunikacji i Transportu - Ben Weyts oraz główni klienci, w tym klub piłkarski RSC Anderlecht i luksusowy producent odzieży skórzanej Delvaux.

Danny Van Himste, dyrektor zarządzający DHL Express w Belgii i Luksemburgu, powiedział: -Nowy hub pozwala świadczyć klientom jeszcze lepsze usługi. Możemy pomóc Belgii jeszcze lepiej łączyć się z Europą i światem. Zajmujemy się potrzebami klientów każdej skali i ze wszystkich sektorów przemysłu na rynku belgijskim. Dzięki nowemu obiektowi, który zapewnia nam dodatkowe możliwości, szybkość i elastyczność, granice państwowe nie powinny stanowić żadnej przeszkody dla naszych klientów.

W ramach programu firmy DHL, GoGreen, nowy węzeł zniweluje ślad ekologiczny firmy o 768 ton CO2 rocznie, dzięki bardziej wydajnym technikom sortowania i lepszej izolacji. Jest również certyfikowany zgodnie ze standardami bezpieczeństwa "A" TAPA.


Zobacz także

Parku Hillwood Świecko wynajął 17 tys m kw producentowi osłon przeciwsłonecznych
Zalando zrealizuje kolejne centrum logistyczne w Polsce
Greencarrier otwiera nowy oddział w Distribution Park Sosnowiec
Giganci e-commerce napędzają rynek magazynów w Polsce
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Paczka z automatu samoobsługowego
Bydgoszcz w sieci oddziałów operacyjnych HWL
Paczkę Zalando można będzie zwrócić w 6000 punkach
Jest działka pod budowę Waimea Cargo Terminal Szczecin–Goleniów
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA