2017-11-23 | Magazynowe inwestycje i transakcje

GLS inwestuje w europejską sieć

W ciągu ostatnich 12 miesięcy, Grupa GLS zainwestowała w rozwój swojej europejskiej sieci ponad 100 milionów euro. Dzięki znacznie zwiększonej wydajności, firma jest dobrze przygotowana na szczyt sezonu.
GLS inwestuje w europejską sieć (Żródło: GLS)
„Nasz europejski system opiera się na połączonych ze sobą krajowych sieciach, dzięki czemu jesteśmy blisko naszych Klientów” -  mówi Rico Back, CEO Grupy GLS. „Stale inwestujemy na terenie Europy, aby utrzymać wysoki poziom świadczonych przez nas usług, również w sezonie szczytu paczkowego”. 
 
Na inwestycje w nowe budynki oraz rozbudowę i modernizację istniejących lokalizacji GLS przeznaczył ponad 100 milionów euro. Firma wybudowała nową międzynarodową sortownię w Słowacji (Zwoleń) oraz uruchomiła 8 nowych oddziałów na terenie Europy Południowo-Wschodniej: w Polsce (Leszno), Rumunii (Tulcza i Târgu Jiu), Słowenii (Slovenska Bistrica), Czechach (Klatovy i Šumperk) oraz na Węgrzech (Kazincbarcika i Budapeszt). Powstały również nowoczesne lokalizacje GLS Germany (Offenburg), GLS Austria (Rankweil) oraz GLS Poland (Radom).
 
Inwestycje obejmują również obszerne rozbudowy filii, np. w Habay (Belgia), Taastrup koło Kopenhagi (Dania), Donaueschingen (Niemcy), Rotterdam (Holandia) oraz w Bydgoszczy (Polska). W Neuenstein w Niemczech, GLS rozbudował także sortownię spółki zależnej DER KURIER. We Włoszech natomiast, 3 oddziały przeniosły się do większych budynków (Pesaro, La Spezia, Imperia).
 
Dzięki tym inwestycjom firma zwiększyła swoją wydajność przed zbliżającym się szczytem. W poprzednich latach, już od października liczba paczek była o 30% wyższa od średniej rocznej. W niektórych krajach, wolumen paczek podwajał się tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Rico Back podkreśla: „W tym roku przewidujemy, że wzrost sezonowy będzie jeszcze większy. Aby móc zagwarantować naszym Klientom w tym okresie wysoką jakość usług, do której są przyzwyczajeni, będziemy bardzo selektywnie podchodzić do kwestii wprowadzania nowych Klientów”.
 
źródło: GLS

Zobacz także

W listopadzie oficjalne uruchomienie drugiego centrum dystrybucyjnego
Kolejne inwestycje zwiększą możliwości przeładunkowe
JYSK najemcą magazynu BTS w centrum dystrybucyjnym P3
Większy popyt w Śląskim Centrum Logistycznym
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dwie dekady firmy kurierskiej General Logistics Systems Poland
Kolejne filie GLS w Koninie i Tarnowie
GLS Poland - Sponsorem Generalnym Żużlowej Reprezentacji Polski
GLS przejął firmę Redyser Transporte z obszaru usług ekspresowych
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA