2019-05-10 | Wydarzenia

Raben zasłużonym dla polskiej gospodarki

Medalami 100-lecia Odzyskania Niepodległości, w uznaniu zasług dla rozwoju polskiej gospodarki odznaczono przedstawicieli 34 podmiotów: przedsiębiorstw, urzędów, fundacji i organizacji. Wśród nich znalazł się Ewald Raben, CEO Grupy Raben, która jest obecna na polskim rynku już od 1991 roku.

Firma, która 28 lat temu rozpoczynała swoją działalność w Polsce od 12 pracowników i wynajmowanego magazynu w Baranowie pod Poznaniem, dzisiaj ma 53 oddziały i zatrudnia ponad 5 000 osób w całej Polsce. Ponadto, posiada własne oddziały w 12 krajach Europy, zatrudnia ponad 10 000 pracowników oraz dysponuje około 1 200 000 m2 powierzchni magazynowych. Całym biznesem zarządza natomiast ze swojej centrali w Robakowie pod Poznaniem.

„Czuję się zaszczycony, że znalazłem się w tak szacownym gronie. Reprezentuję trzecie pokolenie rodziny, która od 1931 roku zajmuje się transportem towarów, i praktycznie całe moje życie zawodowe związane jest z Polską. Gdy przyjechałem tutaj na początku lat 90. ubiegłego wieku, gospodarka dopiero zaczynała się rozwijać. Zmiany były bardzo dynamiczne, dokonywały się nie tylko na naszych oczach, ale też dzięki nam” – wspomina Ewald Raben. – „Jestem bardzo dumny, że mieliśmy w tym swój udział i zostało to docenione. Chciałbym zadedykować ten medal tym, którzy ponad ćwierć wieku temu zaufali mi, młodemu Holendrowi, który miał wizję stworzenia międzynarodowej firmy logistycznej, i wszystkim, którzy współtworzyli ją ze mną w późniejszych latach. To nasz wspólny sukces, który przyczynia się do wzrostu polskiej gospodarki” – podkreślił.

Okolicznościowy Medal na 100-lecie Odzyskania Niepodległości został ustanowiony uchwałą Rady Ministrów z dn. 8 maja 2018 r. dla uczczenia 100-lecia odzyskania Niepodległości oraz na pamiątkę odrodzenia Państwa Polskiego. Zasłużonym dla polskiej gospodarki w imieniu Prezesa Rady Ministrów wręczyła je minister technologii i cyfryzacji Jadwiga Emilewicz.


Zobacz także

Drugi tegoroczny numer Top Logistyk już dostępny!
Nagrody zostaną rozdane po raz siódmy
Szykuje się największe w Polsce wydarzenie w branży logistyki 4.0
IX Poznańskie Forum Logistyczne okazało się sukcesem
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Raben rozbudowuje centrum logistyczne pod Poznaniem
Polski operator transportowo - logistyczny doceniony!
Regularne, międzynarodowe linie drobnicowe są zawsze odpowiedzią na potrzeby rynku
Znamy najlepszych, tegorocznych operatorów wózków
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA