2018-06-20 | Głos z rynku

20 lat Georg Utz w Polsce

W 2018 r. mija 20 lat obecności na polskim rynku firmy Georg Utz sp. z o.o. - producenta pojemników i palet z tworzywa sztucznego dla logistyki i przemysłu, należącego do szwajcarskiej grupy Georg Utz Holding AG.
20 lat Georg Utz w Polsce (Żródło: Georg Utz)

Dokładnie 20 lat firma rozpoczęła działalność sprzedażową, początkowo importując pojemniki z siostrzanego zakładu w Niemczech, by w 2000 r. zacząć produkcję we własnej fabryce w Kątach Wrocławskich. Georg Utz jest jedynym zakładem szwajcarskiego holdingu w Europie Środkowo-Wschodniej oraz pierwszą firmą z kapitałem zagranicznym, specjalizującą się w produkcji systemów logistycznych z tworzywa na polskim rynku. Okrągły jubileusz polskiego zakładu świętowano 26 maja br. w monumentalnych wnętrzach wrocławskiej Hali Stulecia. Uczestnikami wydarzenia było blisko 600 pracowników Utz z 8 zakładów – w Polsce, Niemiec, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Chin, Stanów Zjednoczonych i Meksyku.

Jubileusz 20-lecia obecności przedsiębiorstwa w Polsce to niezwykłe święto i ważne wydarzenie w historii firmy. Konsekwencja, przełamywanie barier w myśleniu o logistyce oraz wiara w sukces, przynoszą wymierne rezultaty w postaci wiodącego miejsca w branży. Dziękuję naszym Klientom, Partnerom i Pracownikom za te dwie dekady wspólnej pracy. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i aktywności, udało nam się realizować śmiałe cele i zamierzenia. Żywię nadzieję, że kolejne lata przyniosą dalsze ciekawe pomysły i wyzwania – powiedział Wojciech Bytner, Dyrektor Generalny Georg Utz sp. z o.o.

Fabryka w Kątach Wrocławskich była dwukrotnie przebudowywana – pierwszy raz w 2005 r., kiedy wydzielano do osobnej hali część magazynową. W latach 2015-2016 r., w wyniku kolejnej rozbudowy zakład dwukrotnie zwiększył swoją powierzchnię – do 12 000 m2. W konsekwencji przeprowadzonej inwestycji powstał drugi magazyn, a dwie technologie wykorzystywane przez producenta -– formowanie wtryskowe oraz termoformowanie zostały ulokowane w dwóch odrębnych halach produkcyjnych. Pozwaliło to poszerzyć gamę produktów oferowanych na rynek polski, czeski i rosyjski, a także zwiększyć elastyczność i szybkość reakcji na potrzeby klientów. Aktualnie zakład funkcjonuje w 4 halach i posiada możliwości lokalowe jeszcze na kolejne dwie. Georg Utz sp. z o.o. rozpoczynał działalność w 1998 r. z 7 osobowym zespołem pracowników. Dziś Georg Utz zatrudnia 100 pracowników.

Logo 20 lat

Decyzja o ulokowaniu zakładu właśnie w Polsce, w Kątach Wrocławski była związana z dogodnym położeniem geograficznym względem pozostałych zakładów Utz w Niemczech i Szwajcarii. Odległość 1000 km od każdego z nich i bliskość autostrady pozwoliły na dogodny transport form wtryskowych, niezbędnych do produkcji pojemników. Ogromne znaczenie miał również intensywny rozwój gospodarczy kraju, w tym przede wszystkim branży motoryzacyjnej – głównego odbiorcy produktów Utz, a także perspektywa wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Ideą biznesu Utz jest oferowanie klientom bardzo trwałych opakowań wielokrotnego użytku, które mogą być wykorzystywane przez długi czas. Plastikowe pojemniki, po zakończeniu swojej żywotności, są poddawane recyklingowi i dzięki temu ponownie wracają do procesu produkcyjnego. Produkty Utz mają zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki - przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym, spożywczym, farmaceutycznym, automatyce magazynowej, a także w handlu i e-commerce. W portfolio obsługiwanych przez Georg Utz firm znajdują się m.in.: Bosch, Cadbury, Delphi, Mlekpol, Piotr i Paweł, Rossmann, Poczta Polska, Viessmann czy Volkswagen. Przedsiębiorstwo koncentruje się na obsłudze rynku polskiego, czeskiego i rosyjskiego.

Georg Utz jest członkiem Polskiej Izby Opakowań i Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych. Utz wspiera inicjatywy o charakterze społecznym, m.in. Szlachetną Paczkę, co roku organizując w firmie przedświąteczną zbiórkę darów. Współpracuje również z Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, a także wspiera lokalne inicjatywy gminne. Utz jest patronem Biegu Górskiego w Jedlinie Zdrój. Pracownicy firmy biorą ponadto czynny udział w lokalnych imprezach biegowych i rozgrywkach futbolowych, reprezentując firmę Utz. Na koncie Georg Utz jest wiele nagród, m.in. Gazela Biznesu 2015 i 2016, Efektywna Firma 2017, Gepard Biznesu 2016, Nagroda Ministra Gospodarki czy Złoty Płatnik.


Zobacz także

Niskokosztowe loty Wizz Air wybrało 155 mln pasażerów
Akcja „Walizka”- podróżowanie bez bagażu
AGROMA SA oficjalnym i wyłącznym importerem wózków widłowych LiuGong
FM Logistic uruchomił blog o logistyce przyszłości
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

CANPACK wydaje dziesiątki milionów euro rocznie
Pojemniki Georg Utz w magazynie szpitala w Zurychu
FM Logistic prowadzi Europejskie Centrum Opakowań dla kanałów sprzedaży
Ponad 5000 odwiedzających na targach w Krakowie
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA