2018-05-09 | Głos z rynku

Podwójna rocznica firmy Riwal

Właśnie mija dziesięć lat od kiedy Riwal – międzynarodowa firma specjalizująca się w wynajmie i sprzedaży sprzętu do pracy na wysokości – otworzył w naszym kraju pierwszą filię. Przez dekadę wiele się zmieniło, lecz jedno pozostało niezmienne – firma, jak na początku, stawia na rozwój i wciąż poszerza swoją ofertę. Rok 2018 jest wyjątkowy jeszcze z jednego powodu – przedsiębiorstwo powstało w 1968 roku, czyli równo 50 lat temu.
Podwójna rocznica firmy Riwal (Żródło: Riwal)

Jak to wszystko się zaczęło?

Początki firmy Riwal sięgają 1968 roku, a jej nazwa pochodzi od nazwisk założycieli – panów Richardsa i Wallingtona – którzy 50 lat temu otworzyli w Holandii przedsiębiorstwo zajmujące się wynajmem dźwigów. Dziś Riwal prowadzi 67 oddziałów na całym świecie i zatrudnia ponad 1 700 pracowników w 16 krajach. Dziesięć lat temu firma rozpoczęła działalność na terenie Polski.

Riwal w Polsce

Pierwszy oddział firmy Riwal w naszym kraju został otwarty w 2008 roku w Rawie Mazowieckiej. W tym samym roku powstały jeszcze dwie filie – w Lubinie oraz w Dąbrowie Górniczej. W roku 2009 powstał oddział w Gnieźnie, następnie przeniesiony do Poznania; w 2010 otwarto filię w Kielnie (Pomorze); w 2011 przyszła kolej na Warszawę i Kraków; 2013 to rok otwarcia biura w Szczecinie, a 2014 – w Łodzi. Pierwszy rok działalności w Polsce firma kończyła z trzema oddziałami, 17 pracownikami i 295 maszynami. Obecnie Riwal prowadzi dziewięć oddziałów na terenie całego kraju, zatrudnia 130 pracowników oraz oferuje klientom pięciokrotnie liczniejszą flotę – w tej chwili jest to aż 1 500 nowoczesnych maszyn na wynajem.

Rozwój kluczem do sukcesu

Dekadę temu obszarem działalności firmy był wyłącznie wynajem maszyn. Dziś Riwal jest liderem polskiego rynku w wynajmie jak i sprzedaży nowoczesnych maszyn do pracy na wysokości. Firmowa flota cieszy się wysoką jakością i doskonałym stanem technicznym, który zawdzięcza regularnemu serwisowaniu prowadzonemu przez zatrudnionych w firmie mechaników z uprawnieniami UDT. W 2014 roku Riwal został oficjalnym dealerem renomowanych marek: JLG, Magni oraz Dinolift. Co ciekawe, około 60% klientów wynajmujących urządzenia firmy Riwal to przedsiębiorstwa z branży budowlanej.

Kompetencje i szybka reakcja

W 2017 roku firma otworzyła pierwsze w Polsce Certyfikowane Centrum Szkoleniowe IPAF, w którym można zdobyć międzynarodowe licencje PAL 3a i 3b do obsługi podnośników. Zespół mechaników systematycznie bierze udział w specjalistycznych szkoleniach u producentów. Dział Serwisu ma w gotowości czternaście busów, dzięki czemu może szybko reagować i świadczyć pomoc techniczną na miejscu pracy maszyny, a w magazynie przedsiębiorstwa znajduje się pełna gama komponentów i akcesoriów do wszystkich podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych – w sumie około 3 000 stałych pozycji.

Mierząc wysoko

W 2016 i 2017 roku firma została wyróżniona międzynarodowymi nagrodami: dla największej firmy specjalizującej się w wynajmie maszyn w Europie – Rental Company Of The Year, organizacji ERA oraz dla najlepszej firmy zajmującej się wynajmem – Access Rental Company Of The Year, organizacji IPAF. Riwal nie osiada na laurach i mimo dobrej passy oraz bardzo zadowalających wyników, chce jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów, których wciąż przybywa. -Flota Riwal cały czas się powiększa i jest na bieżąco dostosowywana do potrzeb rynku, poziomu inwestycji w gospodarce oraz zapotrzebowania zgłaszanego przez klientów. Obecnie Riwal może dostarczyć praktycznie każdą maszynę, nawet jeżeli nie ma jej w Polsce”– mówi Wojciech Lisicki, Country Manager Riwal Polska. Międzynarodowa sieć oddziałów pozwala sprawnie reagować na potrzeby klientów zainteresowanych najwyższej jakości sprzętem do bezpiecznej pracy na wysokości.


Zobacz także

Jaka będzie cyfrowa przyszłość branży leasingowej?
DHL głównym partnerem spedycyjnym platformy handlu w chmurze
1,5 tys. osób pomieści biurowiec DSV w stylu skandynawskim
Toyota zainwestuje 170 mln dolarów w produkcję nowego auta
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Riwal jako pierwszy w branży wprowadza portal dla klienta
ROTHLEHNER – niezastąpiony partner przy pracach wysokościowych
Aplikacja Riwal Rental na telefony jest już dostępna
DSV stawia na wydajnośc pracy na wysokości
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA