2017-12-22 | Głos z rynku

UPS zamówił 125 elektrycznych ciężarówek

Firma UPS, której flota pojazdów ciężarowych jest jedną z największych na świecie, poinformowała o złożeniu zamówienia na 125 nowych, w pełni elektrycznych półciągników Tesli. Nowe samochody wejdą w skład rozbudowanej, nowoczesnej floty ciężarówek i ciągników elektrycznych oraz napędzanych gazem ziemnym, propanem i innymi alternatywnymi paliwami.
UPS zamówił 125 elektrycznych ciężarówek (Żródło: UPS)
„Od ponad 100 lat UPS jest liderem w testowaniu i wprowadzaniu nowych technologii usprawniających funkcjonowanie floty. Liczymy na dalszy rozwój naszej floty we współpracy z Teslą” – powiedział Juan Perez, specjalista ds. informatycznych i technicznych. „Te nowoczesne ciągniki elektryczne pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo, ograniczyć wpływ na środowisko naturalne oraz zmniejszyć koszty utrzymania”.

Firma UPS udostępniła Tesli dane flotowe dotyczące samochodów ciężarowych w celu oceny oczekiwanej wydajności pojazdów dla cyklu pracy w UPS. UPS współpracuje z dostawcami nowych technologii, aby pomóc im w opracowaniu rozwiązań dopasowanych do wysokich wymogów firmy.

Półciągniki Tesli mogą przejechać do 800 kilometrów na jednym ładowaniu, ponadto zapewniają kierowcom dużą wygodę, gwarantują zwiększone bezpieczeństwo na drodze i pozwalają znacząco obniżyć koszty. Pojazdy wyposażone są w takie zabezpieczenia jak: automatyczne hamowanie w sytuacji awaryjnej, adaptacyjne tempomaty, automatyczne naprowadzanie na pasy, systemy stabilizujące proces hamowania i kierowania. Rząd amerykański oszacował, że dzięki asystentowi kierowcy Tesli, liczba wypadków zmniejszy się o 40%. Tesla przewiduje rozpoczęcie produkcji pojazdów w 2019 roku, UPS będzie jedną z pierwszych firm, która będzie je użytkować.

Zamówienie UPS jest częścią zobowiązania firmy do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 12% do 2025 roku zgodnie z zasadami Science Based Targets.
 

Firma UPS wyznaczyła sobie cel do 2025 roku - 25 procent zużywanej energii elektrycznej pochodzące z odnawialnych źródeł. Ponadto, UPS planuje, że do 2020 roku co czwarty nowy zakupiony pojazd będzie napędzany paliwem alternatywnym lub będzie działał w oparciu o zaawansowane technologie. Stanowi to wzrost z 16 procent w 2016 r. Kolejny cel zakłada, że do 2025 roku 40 procent paliwa ziemnego będzie pochodziło ze źródeł innych, niż konwencjonalna benzyna i olej napędowy - to wzrost z 19,6 procent w 2016 r.

Firma UPS może poszczycić się jedną z największych prywatnych flot opartych na paliwach alternatywnych i zaawansowanych technologiach w USA, to ponad 8500 pojazdów na całym świecie.W skład floty wchodzą pojazdy zasilane całkowicie elektrycznie, hybrydowo - elektryczne, hydrauliczno - hybrydowe, bądź oparte na napędzie pochodzącym z alternatywnych źródeł, czyli etanolu, sprężonego gazu ziemnego (CNG), skroplonego gazu ziemnego (LNG), propanu i odnawialnego gazu ziemnego (RNG)/biometanu.

Dzięki inwestycji w wysokości ponad 194 milionów dolarów w globalne szkolenia w zakresie BHP w 2016 roku, flota UPS to także jedna z najbezpieczniejszych flot komercyjnych na świecie. Firma kontynuuje instalowanie technologii łagodzenia kolizji w pojazdach floty 8. klasy.

Niedawno firma UPS została doceniona przez Just Capital w zestawieniu "Just100", zdobywając najwyższą pozycję w swojej branży, jeśli chodzi o podjęte zobowiązania i działania w zakresie ochrony środowiska. UPS po raz piąty z rzędu otrzymał tytuł Dow Jones Sustainability World Index (DJSI World), a po raz 13 z rzędu tytuł Dow Jones Sustainability North America Index.

źródło: UPS

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Ekol Logistics zwiększa zakres operacji w Rumunii
Rozstrzygnięto przetarg na koncepcje programową A2
Platforma logistyczna dla Yves Rocher niedaleko Moskwy
OT Logistics nabędzie dodatkowe 2,7% akcji Luka Rijeka
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

14 Boeingów 747-8F oraz 4 typu 767 obsłużą międzynarodowe przesyłki UPS
W badaniu Magazynu Fortune najlepiej wypadł UPS wśród kurierów
Środki z grantu UPS wesprą programy pomocy chorym na nowotwory krwi
Zaproszenie na Ferrari Challenge Race funduje UPS Polska na licytację WOŚP
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA