2017-12-22 | Głos z rynku

Budowa A2 pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na opracowanie elementów koncepcji programowej dla inwestycji budowy autostrady A2 Warszawa – Kukuryki na odcinku węzeł Ryczołek (koniec obwodnicy Mińska Mazowieckiego) – obwodnica Siedlec. Przygotuje ją firma Multiconsult Polska, a wartość kontraktu to ponad 6,6 mln zł.
Budowa A2 pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami (Żródło: Multiconsult)

Odcinek, biegnący na wschód od istniejącej obwodnicy Mińska Mazowieckiego, jest kolejną częścią powstającej autostrady A2 i będzie miał długość ok. 37 km. Na wykonanie zlecenia Multiconsult Polska ma 14 miesięcy. Ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji w trybie „projektuj i buduj” jest przewidywane na II kwartał 2019 r., a same prace mają być prowadzone w latach 2021-2023.

„Jest to kolejny odcinek autostrady A2, przy realizacji którego mamy przyjemność pracować. Aktualne pełnimy także rolę niezależnego inżyniera przy inwestycji budowy odcinka Świecko –Nowy Tomyśl” – mówi Arkadiusz Merchel, dyrektor Pionu Projektowanie, Multiconsult Polska.

Autostrada A2 w kierunku wschodnim zgodnie z planami ma się ciągnąć aż do Białej Podlaskiej, a w okolicach Międzyrzeca Podlaskiego przewidywane jest jej połączenie z międzynarodową trasą Via Carpatia biegnącą od Kłajpedy na Litwie do Salonik w Grecji.

W rozstrzygniętym właśnie przetargu na koncepcję programową brano pod uwagę następujące kryteria: cena, doświadczenie personelu, zatrudnianie na umowę o pracę oraz prowadzenie strony internetowej. Firma Multiconsult Polska złożyła najkorzystniejszą ofertę i wykona zadanie za kwotę 6 559 590 zł brutto.
 
źródło: Multoconsult

Zobacz także

Platforma logistyczna dla Yves Rocher niedaleko Moskwy
OT Logistics nabędzie dodatkowe 2,7% akcji Luka Rijeka
EUROCOMMERCE coraz istotniejszym graczem na rynku
Ponad 60% wzrost eksportu polskich towarów dla DIY
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

25 lat zmian zachodzących w infrastrukturze drogowej
Raport o sieci polskich autostrad i "ekspresówek"
Długowieczny asfalt na drodze ekspresowej S7
Polskie drogi najbardziej niebezpieczne w Europie
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA