2017-09-12 | Głos z rynku

Yusen zwiększa swoje zaangażowanie w segmencie usług logistycznych

Yusen Logistics, firma logistyczna specjalizująca się w dostarczaniu globalnych rozwiązań w łańcuchu dostaw dla branży zdrowotnej, zwiększa swoje zaangażowanie w segmencie usług logistycznych spełniających wymogi branży farmaceutycznej w obszarze badań i rozwoju.
Yusen zwiększa swoje zaangażowanie w segmencie usług logistycznych (Żródło: Yusen Logistics)
W ostatnim czasie spółka odnotowała znaczny wzrost popytu na rozwiązania w łańcuchu dostaw zgodne z surowymi wymogami producentów leków stosowanymi we wszystkich obszarach badawczo-rozwojowych, w tym w zakresie badań klinicznych.
 
Do najnowszych przykładów takich rozwiązań udostępnianych na rynku międzynarodowym należą usługi przewozu lotniczego produktów testowanych w badaniach klinicznych z Ameryki Północnej do Europy, usługi transportu urządzeń do podawania leków i ich opakowań drogą oceaniczną do Azji, a także usługi transportu drogowego leków kontrolowanych na terytorium Europy. Ponadto, w ramach współpracy z 25 wiodącymi szpitalami w Wielkiej Brytanii, firma Yusen Logistics świadczy usługi krajowe polegające na zagwarantowaniu odwróconego łańcucha dystrybucji leków w celu zapewnienia bezpiecznego zwrotu testowanych produktów do producenta po zakończeniu badań klinicznych.
 
„Obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na kompleksowe rozwiązania spełniające wytyczne dobrej praktyki dystrybucyjnej i złożone wymagania w zakresie badań i rozwoju ze strony producentów działających w branży ochrony zdrowia. Oferowane przez nas usługi obejmują transport produktów testowanych w badaniach klinicznych – począwszy od leków kontrolowanych aż po nowe opakowania leków – w całym łańcuchu dostaw. Priorytetami są dla nas bezpieczeństwo i kontrola temperatury. Oferowane usługi świadczymy przy użyciu wszystkich środków transportu, zarówno w skali globalnej, regionalnej, jak i krajowej. Ich wspólną cechą jest minimalizacja ryzyka i zgodność z wytycznymi dobrej praktyki dystrybucyjnej” – mówi James Colson, General Manager Healthcare w Yusen Logistics.
 
źródło: Yusen Logistics
 

Zobacz także

OT Logistics zwiększa udział w Luka Rijeka do 32,56%
Największe na świecie zawody dla mechaników
Podsumowanie wyników Giełdowego Indeksu Produkcji
Średnie firmy najlepiej oceniają swoją sytuację
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

K+ N rozbudowuje sieć w Europie dla przewozu farmaceutyków
Haier powierzył Yusen Logistics dystrybucję produktów
Yusen Logistics rozszerza współpracę z AstraZeneca
Yusen Logistics uruchamia bramę dostaw dla sektora farmaceutycznego
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA