Logistyczny.com
partnerzy kontakt prenumerata
Strona główna / Aktualności / Wydarzenia / Konferencja 'Łańcuch dostaw w kontrolowanych warunkach'

 

Konferencja 'Łańcuch dostaw w kontrolowanych warunkach'

2012-05-18 | Wydarzenia

 

Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Movida Conferences konferencji "Łańcuch dostaw w kontrolowanych warunkach: Temperatura, wilgotność, daty przydatności do spożycia", która odbędzie się w Warszawa w dniach 13-15 czerwca.

Na konferencji zostaną omówione zagadnienia związane z kontrolą warunków temperatury, wilgotności oraz zarządzania datami przydatności do spożycia w obszarach magazynowania, transportu, dystrybucji i przechowywania u odbiorców końcowych.

KLUCZOWE TEMATY SPOTKANIA: 

 • punkty newralgiczne łańcucha dla zachowania ciągłości dostaw: identyfikacja, techniki pomiarów i oznaczeń, weryfikacja, odpowiedzialność
 • w jaki sposób budować procedury dla łańcucha dostaw produktów wymagających kontrolowanej temperatury?
 • wzajemne relacje: komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna, ryzyka i rozkład odpowiedzialności vs świadomość
 • audyt procedur i kontrola jakości, słabe punkty: odmienny nacisk kontroli i poszczególnych działów w firmach, problem odpowiedzialności w łańcuchu przewozowym
 • w jaki sposób zapewnić prawidłową dostawę produktów do odbiorców przewożąc produkty wymagające różnych temperatur? Problem zachowania parametrów jakościowych produktów
 • proces magazynowy dla szybkorotujących produktów wymagających kontroli temperatury
 • analiza współpracy podmiotów łańcucha dostaw dla temperatury kontrolowanej: producent – dystrybutor - odbiorca; zarządzanie kategoriami produktów w różnych przedziałach temperaturowych 
 • optymalizacja kosztów transportu towarów w temperaturze kontrolowanej. Oszczędność vs. Jakość
 • awizowanie transportu - język dostawcy, operatora i klienta
 • szacowanie, prognozowanie zamówień dostaw, problematyka promocji a pełna dostępność i realizacja dostaw
 • użyteczność i poziom zaawansowania wdrożeń inteligentnych opakowań na rynku polskim

Zaproszeni prelegenci prezentują wysoki poziom wiedzy i wieloletnie praktyczne doświadczenie w obszarze łańcucha dostaw, co gwarantuje, że czas przeznaczony na konferencję będzie dobrą inwestycją.

Więcej szczegółów na stronie www.movida.com.pl

Aby otrzymać agendę konferencji prosimy o kontakt:
kmoniuszko@movida.com.pl
tel.: 22 402 64 90

Zobacz również:

 

2015-05-25 | Wydarzenia

Technologia przyszłości

Globalny rynek kolejowy oferuje dostawcom technologii Big Data olbrzymie możliwości. Jako że część wyposażenia sygnalizacyjnego sieci kolejowych może mieć nawet 80 lat, branża zaczęła inwestować w wymianę nowoczesnych systemów kolejowych, w tym również skomputeryzowane napędy zwrotnicowe i nastawnice. To przejście z analogowych systemów kolejowych na systemy cyfrowe, umożliwiające rejestrację aktywności oraz informowanie o integralności systemów w czasie rzeczywistym, zwróciło uwagę branży na technologie Big Data.

 

2015-05-24 | Wydarzenia

Wsparcie dla sportu

Firma UPS poinformowała, że będzie oficjalnym dostawcą tegorocznych Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles. Firma oferuje swoją wiedzę logistyczną, magazyny i wolontariuszy, aby pomóc w organizacji igrzysk, które odbędą się w dniach 26 lipca – 2 sierpnia 2015 r. w Los Angeles w USA, z udziałem 7000 sportowców i 3000 trenerów.

 

2015-05-24 | Wydarzenia

Dalej na niebiesko

NIVEA Polska kontynuuje współpracę z polskim oddziałem australijskiej firmy CHEP. Dwuletni kontrakt obejmuje korzystanie z usługi poolingu palet zarówno w Polsce, jak i w eksporcie do krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W swoim łańcuchu dostaw NIVEA używa palet eksportowych B1208A oraz ćwierćpalet wystawowych P0604A. Niemiecki koncern korzysta z rozwiązań CHEP od 2011 roku.

 

2015-05-24 | Wydarzenia

Internet dla 50+ z logistycznym wsparciem

Spółka DPD Polska przetransportowała sprzęt komputerowy z Warszawy do świetlicy w Grajewie, w ramach konkursu organizacji pozarządowych „Komputery dla NGO”. Sprzęt, podarowany przez jednego z operatorów telekomunikacyjnych, posłuży aktywizacji informatycznej  i zawodowej osób z grupy wiekowej 50+. Organizatorem akcji jest wójt gminy Grajewo, Stanisław Szleter oraz wolontariusz Krzysztof Karwowski, pracujący jako tzw. Latarnik Polski Cyfrowej.