Logistyczny.com
partnerzy kontakt prenumerata
Strona główna / Aktualności / Wydarzenia / Konferencja 'Łańcuch dostaw w kontrolowanych warunkach'

 

Konferencja 'Łańcuch dostaw w kontrolowanych warunkach'

2012-05-18 | Wydarzenia

 

Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Movida Conferences konferencji "Łańcuch dostaw w kontrolowanych warunkach: Temperatura, wilgotność, daty przydatności do spożycia", która odbędzie się w Warszawa w dniach 13-15 czerwca.

Na konferencji zostaną omówione zagadnienia związane z kontrolą warunków temperatury, wilgotności oraz zarządzania datami przydatności do spożycia w obszarach magazynowania, transportu, dystrybucji i przechowywania u odbiorców końcowych.

KLUCZOWE TEMATY SPOTKANIA: 

 • punkty newralgiczne łańcucha dla zachowania ciągłości dostaw: identyfikacja, techniki pomiarów i oznaczeń, weryfikacja, odpowiedzialność
 • w jaki sposób budować procedury dla łańcucha dostaw produktów wymagających kontrolowanej temperatury?
 • wzajemne relacje: komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna, ryzyka i rozkład odpowiedzialności vs świadomość
 • audyt procedur i kontrola jakości, słabe punkty: odmienny nacisk kontroli i poszczególnych działów w firmach, problem odpowiedzialności w łańcuchu przewozowym
 • w jaki sposób zapewnić prawidłową dostawę produktów do odbiorców przewożąc produkty wymagające różnych temperatur? Problem zachowania parametrów jakościowych produktów
 • proces magazynowy dla szybkorotujących produktów wymagających kontroli temperatury
 • analiza współpracy podmiotów łańcucha dostaw dla temperatury kontrolowanej: producent – dystrybutor - odbiorca; zarządzanie kategoriami produktów w różnych przedziałach temperaturowych 
 • optymalizacja kosztów transportu towarów w temperaturze kontrolowanej. Oszczędność vs. Jakość
 • awizowanie transportu - język dostawcy, operatora i klienta
 • szacowanie, prognozowanie zamówień dostaw, problematyka promocji a pełna dostępność i realizacja dostaw
 • użyteczność i poziom zaawansowania wdrożeń inteligentnych opakowań na rynku polskim

Zaproszeni prelegenci prezentują wysoki poziom wiedzy i wieloletnie praktyczne doświadczenie w obszarze łańcucha dostaw, co gwarantuje, że czas przeznaczony na konferencję będzie dobrą inwestycją.

Więcej szczegółów na stronie www.movida.com.pl

Aby otrzymać agendę konferencji prosimy o kontakt:
kmoniuszko@movida.com.pl
tel.: 22 402 64 90

Zobacz również:

 

2014-08-28 | Wydarzenia

Scania serwis Białystok

Już 1 września 2014 roku w nowej lokalizacji rozpocznie działalność serwis Scania Polska w Białymstoku. Serwis zlokalizowany jest w miejscowości Choroszcz przy wyjeździe z Białegostoku w stronę Warszawy przy trasie S8 węzeł Choroszcz.

 

2014-08-28 | Wydarzenia

Kongres GEMBA KAIZEN

Ciągłe doskonalenie i umiejętności rozwiązywania problemów wydają się obecnie ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej w tak zglobalizowanym świecie podlegającym nieustannym zmianom. Czy wystarczą jednak same narzędzia ciągłego doskonalenia, czy potrzeba czegoś więcej? Czy implementacja kultury KAIZEN, sprzęgniecie jej z działaniami eliminującymi marnotrawstwo otworzy drogę do mistrzostwa? Jak znaleźć właściwy balans pomiędzy zarządzaniem ludźmi, a zarządzaniem procesami i systemami składającymi się na kompleksową kulturę organizacyjną w duchu KAIZEN?

 

2014-08-28 | Wydarzenia

Zielony Dachser

Podczas tegorocznych targów branży ogrodniczej spoga + gafa w Kolonii, Dachser przygotował dla swoich gości niespodziankę. Zwiedzający będą mogli trafić do stoiska operatora po zielonych śladach stóp, prowadzących od holu głównego aż do stoiska D001 w hali 6.1. Za każdą osobę, która odwiedzi stoisko, firma  zasadzi jedno drzewo. W ten sposób Dachser włącza się w akcję sadzenia drzew, prowadzoną przez niemieckie stowarzyszenie branży DIY, budowlanej i ogrodniczej – BHB.

 

2014-08-27 | Wydarzenia

SATO na POST-EXPO

Firma SATO, producent w dziedzinie wydruku kodów kreskowych, rozwiązań znakowania oraz EPC / RFID, weźmie udział w targach POST-EXPO 2014 w dniach 23 - 25 września 2014 roku w Sztokholmie w Szwecji.